Kartuzy. Uczestniczyli w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

środa, 19 kwietnia 2017 r., 14:02
fot. nadesłane/Andrzej Karczewski

W Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W rywalizacji brali udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych.

W kategorii szkół podstawowych rywalizowały ze sobą: SP nr 1, SP nr 2, SP nr 5 w Kartuzach, SP w Prokowie, SP w Łapalicach, SP w Mirachowie, Zespół Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie oraz Zespół Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej, natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych: Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 w Kartuzach.

Zadaniem pierwszego etapu było napisanie testu sprawdzającego wiedzę z przepisów ruchu drogowego. Następnie uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jak najszybciej pokonać tor przeszkód.

Wyniki gminnych eliminacji Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym:

kategoria szkół podstawowych
I miejsce - SP w Prokowie
II miejsce - Zespół Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej
III miejsce - SP nr 2 w Kartuzach

kategoria szkół gimnazjalnych
I miejsce - Gimnazjum nr 1 w Kartuzach
II miejsce - Gimnazjum nr 2 w Kartuzach

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary oraz nagrody rzeczowe sponsorowane przez Burmistrza Kartuz oraz Radę Rodziców SP nr 2 w Kartuzach. Gminę Kartuzy na powiatowych eliminacjach, które odbędą się 27 kwietnia, będą reprezentowały drużyny z SP w Prokowie, SP nr 2 w Kartuzach i Gimnazjum nr 2 w Kartuzach.

oprac. Weronika Koszałka

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.