Poszukiwano go listem gończym, wpadł przy kontroli drogowej. Był pijany

czwartek, 20 kwietnia 2017 r., 10:39
fot. nadesłane

Troje nietrzeźwych kierujących zatrzymali w środę policjanci na drogach powiatu kartuskiego. Jak się okazało jeden z nich nie tylko prowadził samochód mając 1,2 promila, był też poszukiwany listem gończym.

W środę około godz. 11.30 w Chwaszczynie na ul. Gdyńskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej Forda Galaxy. Kierował nim 39-letni mieszkaniec Gdańska. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości mężczyzny okazało się, że miał on w organizmie 1,2 promila alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzili zatrzymanego kierowcę w policyjnych bazach danych. Gdańszczanin nie tylko miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, ale także był poszukiwany listem gończym celem doprowadzenia do aresztu śledczego.

- Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszy zarzuty za kierowanie w stanie nietrzeźwości i wbrew zakazowi sądu. Został przewieziony do aresztu śledczego, jak wskazano w liście gończym - informuje Magdalena Formela, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Kolejnego nietrzeźwego policjanci zatrzymali około godz. 16.30 w Załężu. 59-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego prowadził VW Golfa mając w organizmie prawie 0,8 promila.

W tym samym czasie mundurowi zatrzymali także 46-letnią mieszkankę powiatu kartuskiego, która kierowała fordem focusem. Miała w organizmie prawie 1,3 promila alkoholu.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.