Wkrótce "Kartuska 10". Weź udział w biegu i pomóż Milence i Zbyszkowi

czwartek, 20 kwietnia 2017 r., 12:50
fot. Internet/Kartuska 10

Zaledwie tydzień pozostał do kolejnej imprezy z cyklu "Kaszuby biegają" - Kartuskich Biegów Ulicznych. Swój udział w nich deklaruje około 700 miłośników aktywnego wypoczynku z całej Polski. Wydarzeniu przyświeca charytatywny. Wszyscy chętni będą mogli wesprzeć akcję zbierania plastikowych nakrętek dla małej Milenki z Żukowa i pomóc Zbyszkowi Brylowskiemu.

Wielkie święto biegania w Kartuzach odbędzie się 29 kwietnia. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych już od 9.40 do Parku Solidarności. W programie przewidziano przeprowadzenie konkurencji w 15 kategoriach, m.in. dla przedszkolaków, dzieci, młodzieży i początkujących.

Bieg główny rozpocznie się o 11. Start i metę zaplanowano na Orliku przy ulicy Chmieleńskiej. Uczestnicy pobiegną w stronę miejscowości Kosy, potem kierować się będą 6-kilometrowym odcinkiem dróg leśnych obok zamku w Łapalicach aż do ulicy Mikołaja Reja. Cały dystans trasy wyniesie 10 km.

Na mecie na każdego czekać będzie unikatowy medal, pamiątkowa koszulka i ciepły posiłek. Dodatkowo wśród wszystkich, którzy ukończą bieg rozlosowane zostaną nagrody niespodzianki.

Całemu wydarzeniu będzie przyświecać cel charytatywny. Wszyscy zawodnicy oraz kibice będą mogli wesprzeć akcję zbierania plastikowych nakrętek dla Milenki z Żukowa - 3,5 letniej dziewczynki z przepukliną oponowo-rdzeniową, będącą pod stałą opieką lekarzy specjalistów, a także pomóc Zbigniewowi Brylowskiemu z Kartuz - maratończyka i triathlonisty, który walczy z nowotworem mózgu.

Na bieg można się zapisać drogą elektroniczną , klikając tutaj. Rejestracja trwa do 26 kwietnia. Dobra wiadomość dla spóźnialskich - na bieg będzie się można zapisać w dniu imprezy w godzinach 8-10.30 w biurze kartuskiego Centrum Kultury na ul. Klasztornej 1.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku oraz burmistrz Kartuz.

oprac. Weronika Koszałka

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.