Trwają zapisy na triathlony na Kaszubach - podejmij wyzwanie i sprawdź swoje możliwości

czwartek, 20 kwietnia 2017 r., 15:30

Tego lata po chętni po raz kolejny będą mogli zmierzyć się z najbardziej wymagającą z dyscyplin sportowych. Fundacja "Silni Ciałem i Niezłomni Duchem" znów daje okazję do sprawdzenia się na triathlonach, które organizuje m.in. w Chmielnie i na Złotej Górze. Chętni wciąż mogą zgłosić swój udział.

Zdaniem wielu, triathlon to jedna z najbardziej wymagających dyscyplin. Udział w nim jest doskonałą okazją, by sprawdzić swoje możliwości, zarówno fizyczne, jak i hart ducha. Doskonałą okazją ku temu będą zawody w Chmielnie, które zaplanowano na 10 czerwca.

W tym roku uczestnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse - supersprint i dystans olimpijski. Przy supersprincie uczestnicy triathlonu pokonać będą musieli 600 metrów pływając, 15 km na dystansie rowerowym oraz 3 km biegiem. Na dystansie olimpijskim z kolei na zawodników czekać będzie 1,5 km pływania, 40 km jazdy rowerem i 10 km biegu. W chmieleńskim triathlonie mogą sprawdzić się zarówno początkujący zawodnicy, jak i ci bardziej doświadczeni. Dla jednym może być to świetna zabawa, dla drugich porządny trening. Triathlon Chmielno odbędzie się w konwencji z draftingiem.

Z kolei na 29 lipca zaplanowano, Kartuzy Triathlon MTB. Tu również rywalizacja będzie się odbywać na dwóch dystansach - sprinterskim i olimpijskim. Przy sprincie zawodnicy pokonać będą musieli -0,75 km pływania; 20km jazdy rowerem; 5 km biegu.

Na obu triathlonach mogą też startować sztafety. Na zawody można zapisać się drogą elektroniczną. Można zrobić to zrobić klikając tutaj.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.