Footgolf w Przywidzu - poznaj nowy sposób spędzania wolnego czasu

piątek, 21 kwietnia 2017 r., 08:12
fot. nadesłane

Footgolf to nowa, oryginalna dyscyplina sportowa, która stanowi ciekawe połączenie piłki nożnej i golfa. W Przywidzu, oddalonym o zaledwie 20 km od Kartuz i Kościerzyny powstało pierwsze w Polsce pole footgolfowe z przeszkodami. Lubisz spędzać czas w ruchu na świeżym powietrzu? Koniecznie odwiedź kompleks i ciesz się nową formą aktywności fizycznej. To wspaniała rozrywka dla całej rodziny. W weekend 22-23 kwietnia oficjalnie otwarty zostanie sezon 2017.

Ta oryginalna dyscyplina sportowa narodziła się kilka lat temu. Trudno dokładnie określić w jakim kraju, jednak jej szczegółowe zasady opracowano w Holandii i tam zapoczątkowano jej międzynarodową popularność. Footgolf to gra, w której celem zawodnika jest pokonanie toru z przeszkodami i wkopanie piłki do odpowiedniego dołka. Im mniej uderzeń, tym lepiej. Nim jednak gracz wbije piłkę do dołka, musi pokonać trasę, na której czekają różnorodne przeszkody.

Pierwsze takie miejsce w Polsce

Footgolf Przywidz to pierwsze w Polsce miejsce, gdzie utworzono pole footgolfowe z przeszkodami. Takich miejsc najwięcej funkcjonuje obecnie w Niemczech. Obiekt w Przywidzu został testowo otwarty pod koniec lata 2016 roku.

- Tory do gry mają około 50 metrów długości. Na każdym z osiemnastu torów ustawiono przeszkody, które utrudniają dotarcie piłki do dołka. Zadaniem gracza jest ich ominięcie bądź przekopanie piłki przez daną przeszkodę, którą są np. słupki, drzewa, opony czy beczki - mówi Maciej Antończyk, twórca Footgolf Przywidz.

Jedna runda, czyli pokonanie 18 tras z przeszkodami w 4-osobowej grupie trwa trwa około dwóch godzin. Footgolf wymaga ruchu, jednak nie powoduje wielkiego zmęczenia. Siła uderzenia ma niewielkie znaczenie, przez co na udział mogą pozwolić sobie tak samo mężczyźni, jak i kobiety oraz dzieci, nawet sześcioletnie. Dzięki temu bawić mogą się osoby w różnym wieku. Szczegółowe zasady gry znaleźć można tutaj.

Trwająca około dwóch godzin fantastyczna zabawa na torach w Footgolf Przywidz to koszt od 15 do 25 zł. Dla rodzin i większych grup przygotowano specjalne zniżki.

Footgolf Przywidz to kompleks usytuowany wyjątkowo urokliwie - otoczony lasem, położony tuż nad Jeziorem Przywidzkim, w pobliżu stadniny koni. To wymarzone miejsce dla każdego, kto ceni bliskość natury i szuka kontaktu z nią. Tu zapomnisz od pełnej pośpiechu codzienności i miejskiego zgiełku. Istnieją naukowe dowody na to, że przebywanie w otoczeniu przyrody pozytywnie wpływa na samopoczucie. Footgolf Przywidz za cel stawia sobie zachęcenie ludzi do spędzania czasu na świeżym powietrzu, w otoczeniu przyrody, a nie przed komputerem czy telewizorem.

Miejsce idealne na grupowe wypady

Kompleks w Przywidzu jest miejscem idealnym na wypady rodzinne, jak również wycieczki szkolne i firmowe spotkania integracyjne. Zdrowa, pełna emocji, a przy tym niezwykle ciekawa rywalizacji wpłynie bardzo pozytywnie na budowanie relacji międzyludzkich. Aktywny dzień zakończyć może ognisko z kiełbaskami.

Footgolfowe urodziny

Footgolf Przywidz to także ciekawego miejsce na zorganizowanie urodzin dla każdego fana sportu. Specjalnie na tą okazję miejsce zostanie udekorowane w klimacie piłkarskim. Futbolowe motywy pojawią się m.in. na obrusach, kubkach i talerzykach. Animator pokaże dzieciom, jak gra się w footgolfa, a później będzie wspierał dzieci w konkursie strzałów na bramkę z otworami. Dodatkowo odbędzie się turniej w piłkarzyki, piłkarskie kręgle i piłkarski curling.

Odwiedź profil Footgolf Przywidz na facebooku

Kompleks Footgolf Przywidz
ul. Uhlenberga 12
83-047 Przywidz
tel. 513 855 147
e-mail: kontakt@footgolf-przywidz.pl

www.footgolf-przywidz.pl

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.