Policjanci skontrolowali szkolne autokary

piątek, 21 kwietnia 2017 r., 08:24
fot. nadesłane/KPP Kartuzy

W środę policjanci z Wydziału Drogowego KPP w Kartuzach wspólnie wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili akcję "Autobus szkolny".

Działania funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, podejmowane wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego mają na celu eliminowanie wszelkiego rodzaju nieprawidłowości podczas przewozu dzieci i młodzieży, a tym samym zapewnienie ich bezpieczeństwa na drodze.

Mundurowi zwracali tego dnia szczególną uwagę na prawidłowe oznaczenia autobusów przewożących dzieci i młodzież, trzeźwość kierowców, stan techniczny autobusów oraz uprawnienia do kierowania tego rodzaju pojazdami.

Policjanci dbali też o bezpieczeństwo uczniów wysiadających na przystankach w pobliżu szkół, kontrolowali prawidłowość oznakowania przystanków i dróg do szkół oraz sprawdzali, czy dzieci przewożone są w sposób zgodny z przepisami.

Oprac. MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.