Już wkrótce budowa drogi Czeczewo-Warzno

piątek, 21 kwietnia 2017 r., 09:31
fot. Internet/gm. Przodkowo

Ponad dwa miliony złotych będzie kosztowała budowa drogi prowadzącej z Czeczewa do Warzna. Połowę tej kwoty samorząd pozyskał z tzw. "schetynówek". Lada dzień poznamy wykonawcę inwestycji. Prace rozpoczną się wkrótce i potrwają do 1 lipca.

Jeszcze tego lata mieszkańcy Czeczewa i Warzna będą mogli korzystać z nowej wygodnej trasy. Kilometrowy odcinek drogi pokryty jest obecnie asfaltem. W ramach dofinansowania z programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019, powstanie nowa nawierzchnia z kostki brukowej. Tuż przy jezdni zostanie zbudowany też chodnik i kanalizacja odwadniająca. Oprócz tego powstanie przejście dla pieszych z azylem bezpieczeństwa. Na ulicy zostaną zamontowane także lampy solarne.

Szacowany koszt przedsięwzięcia to 2.171,905 zł. Dofinansowanie z programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019, wynosi 1.085,952 zł. Pozostała kwota - 1.085,953 zł, to środki z budżetu gminy. Zgodnie z założeniami projektu, z którego finansowana jest droga, inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa. Prace rozpoczną się w przeciągu kilku dni. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to inwestycja potrwa do 1 lipca.

Weronika Koszałka

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.