Wielkanocna zbiórka żywności dla Polaków na Kresach Wschodnich II RP

piątek, 21 kwietnia 2017 r., 11:45
fot. nadesłane/Tomasz Kocent

Już po raz drugi Związek Piłsudczyków i Oddział Kaszubsko-Pomorski w Kartuzach zorganizował zbiórkę żywności i pieniędzy do puszek dla Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich II RP. Dary można było przynosić do kościołów pod wezwaniem św. Kazimierza w Kartuzach i św. Michała Archanioła w Kiełpinie.

Przez cały tydzień poprzedzający Niedzielę Palmową miała miejsce zbiórka żywności i pieniędzy do puszek dla Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich II. Akcja zakończyła się 11 kwietnia. Była to już druga inicjatywa w ramach ogólnopolskiej akcji "Rodacy Bohaterom", organizowana przez Związek Piłsudczyków RP i Oddział Kaszubsko-Pomorski w Kartuzach. Podobnie jak kilka miesięcy temu akcję wsparli szwoleżerowie z drugiego Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich z Wieżycy. Miłym akcentem okazały się kartki świąteczne, wykonane przez dzieci z Przedszkola Aniołek w Kiełpinie.

-Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom oraz wolontariuszom, którzy okazali swoją pomoc w tak szczytnym celu - mówi Tomasz Kocent, major kartuskiego Oddziału Piłsudczyków.

W sumie zebrano 1907,75 zł, ponad 200 konserw mięsnych i rybnych, 170 czekolad, 199 sztuk słodyczy czy 128 makaronów i kasz. Za pieniądze ze zbiórki została zakupiona dodatkowa żywność. Popakowane dary, zostały przewiezione do lokalnego koordynatora akcji - Stowarzyszenia "Traugutt" w Pruszczu Gdańskim, skąd pojadą do Karkowa, aby stamtąd już przez Stowarzyszenie "Odra Niemen", w najbliższy weekend trafić do naszych Rodaków w okolicach Lwowa.

Weronika Koszałka

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.