Przodkowo. Wyjątkowa lekcja wychowania fizycznego pod okiem Artura Siódmiaka

piątek, 21 kwietnia 2017 r., 17:59
fot. Longina Templin

Ponad 500 dzieci z powiatu kartuskiego wzięło udział w piątkowej imprezie sportowej Artur Siódmiak Camp, która odbyła się w hali widowiskowo - sportowej w Przodkowie. Trzygodzinne zajęcia dały uczniom nie lada frajdę. Różnorodność zadań do wykonania, odrobina adrenaliny i rywalizacji wszystkim bez wyjątku sprawiły mnóstwo radości.

Dla uczestników przygotowano 10 stacji. Uczniowie w wieku od 9 do 13 lat wzięli udział w zajęciach multisportowych. Mogli wykazać się swoimi umiejętnościami m. in. w rzutach na celność, w przeciąganiu liny, slalomie i minimeczu piłki ręcznej.

Fundacja Akademii Sportu Artura Siódmiaka działa od 2012 r. Jeździ po całej Polsce. W tym roku to już czwarta edycja. Celem jest zachęcenie dzieci do uprawiania sportu.

- Prowadzone przez nas lekcje wychowania fizycznego mają charakter ogólnorozwojowy. Promujemy w ten sposób wszystkie dyscypliny sportu. Tam gdzie docieramy, mówię dzieciom, że bez względu na to skąd pochodzą, mogą osiągnąć sukces. Sam jestem tego najlepszym przykładem, bo pochodzę z 25 tys. Wągrowca - powiedział nam Artur Siódmiak, były piłkarz ręczny, reprezentant Polski, uczestnik igrzysk olimpijskich, wicemistrz świata z 2007 i brązowy medalista Mistrzostw Świata 2009.

- My dzieciakom tajemy tzw. wędkę, czyli umożliwiamy im poprzez akcje eventowe i regularne szkolenie, zrobienie tego pierwszego kroku. Później już tylko od nich zależy, czy będą chciały dalej zajmować się sportem. Nie każdy zostanie mistrzem świata czy Europy, ale na pewno będzie zdrowszy. Ja będę usatysfakcjonowany, jeżeli kiedyś wychowanek mojej akademii zagra w kadrze Polski. Będę spełniony jako zawodnik i jako człowiek - dodał nasz rozmówca.

Edyta Herbasz, menadżerka projektu dodała, że dla nich największą satysfakcją jest radość dzieci na zajęciach, ich uśmiech, chęć uczestnictwa. Cieszy ich również to, że przodkowska gmina, gospodarz piątkowej imprezy chciałby, aby to wydarzenie się powtórzyło i to w jeszcze większym wymiarze.

I jest to bardzo realne, gdyż wójt Andrzej Wyrzykowski ogłosił podczas imprezy, że rozmawiał już z Arturem Siódmiakiem o tym, aby od września uruchomić w Przodkowie Akademię Piłki Ręcznej.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.