Gospodynie z całego Pomorza rywalizowały w Luzinie

sobota, 22 kwietnia 2017 r., 18:31
KGW Górki i Kaszubianki z Kamienicy Szlacheckiej KGW Górki i Kaszubianki z Kamienicy Szlacheckiej fot. AL

14 najlepszych kół gospodyń wiejskich z województwa pomorskiego rywalizowało w sobotę o Grand Prix Pomorza. O główne trofeum zawalczyły też gospodynie z powiatów kartuskiego (Kaszubianki z Kamienicy Szlacheckiej) i kościerskiego (KGW Górki). Panie z Górek zwyciężyły w konkurencji "plansza-pokolenia".

Gospodarzem tegorocznej edycji turnieju było Luzino.O puchar Grand Prix rywalizowało 14 KGW - laureatek eliminacji powiatowych. Powiat kartuski reprezentowało KGW Kaszubianki z Kamienicy Szlacheckiej, a kościerski KGW Górki, zwycięzcy eliminacji powiatowych w swoich regionach.

Panie zmierzyły się z pięcioma zadaniami. Musiały przygotować ciasta z owocami, wykonać tablicę z mottem "Pokolenia", przygotować kreację-inspirację, piosenkę kabaretową z inscenizacją "Jak nie my tokto" i taniec z bajki.

Wszystkie koła stanęły na wysokości zadania i we wszystkich konkurencjach zaprezentowały wysoki poziom. Dowodem na to mogły być gromkie brawa, którymi publiczność nie raz nagradzała uczestniczki turnieju.

- Jesteśmy bardzo zadowolone z udziału w turnieju. Zabawa była bardzo fajna. Poziom bardzo wysoki. Cieszymy się bardzo, że udało się nam dojść tak daleko i mogłyśmy wziąć udział w turnieju wojewódzkim - podsumowuje Maria Birr, przewodnicząca Stowarzyszenia "Kaszubianki" z Kamienicy Szlacheckiej.

Jury miało więc trudny orzech do zgryzienia, by wyłonić laureatki tegorocznych zmagań. Mimo to zwycięzca mógł być tylko jeden. Grand Prix Wojewódzkiego Turnieju KGW powędrowało do KGW Rokocin z powiatu starogardzkiego. Udział w zmaganiach zakończył się także sukcesem dla KGW Górki z powiatu kościerskiego, które według komisji, przygotowały najlepszą planszę "Pokolenia".

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.