Leźno. Uczniowie wzięli udział w akcji Osterpakete

niedziela, 23 kwietnia 2017 r., 16:18
fot. nadesłane

Po raz kolejny uczniowie ZPGiSP w Leźnie wraz z zaprzyjaźnionymi szkołami podstawowymi w Niemczech - Schule an der Uphuser Straße i Schule Mahndorf wspólnie zorganizowali akcję Osterpakete (paczki wielkanocne) dla podopiecznych z Centrum Frassati w Gdańsku. W Leźnie młodzież pięknie zapakowała słodycze i środki czystości, które wcześniej z zaangażowaniem zbierały dzieci w Niemczech. Prezenty okazały się wspaniałą niespodzianką w ten magiczny, świąteczny czas.

- Od kilku lat utrzymujemy kontakt z emerytowanym nauczycielem z Niemiec - Wolfgangiem Stenderem. Charytatywnie jako nauczyciel wspomagający pracuje w dwóch szkołach podstawowych w Bremen, ponadto często przyjeżdża do Gdańska i wtedy w Leźnie prowadzi lekcje jako native spreaker oraz jest inicjatorem wielu różnych akcji, w tym tej wielkanocnej - powiedziała Aleksandra Zahorska, nauczycielka SP w Leźnie.

Dzięki niemu dzieci z leźnieńskiej szkoły utrzymują listownie kontakt z dziećmi ze szkół podstawowych w Niemczech, wymieniają się upominkami, własnymi pracami, gazetkami, zdjęciami itp. W Gdańsku zaś wspomaga Centrum Frassati.

nadesłane/SP Leźno

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.