Dzień Ziemi z motylami w żukowskiej podstawówce

niedziela, 23 kwietnia 2017 r., 17:45
fot. nadesłane

W przeddzień Światowego Dnia Ziemi, 21 kwietnia, w Szkole Podstawowej w Żukowie, uczniowie klas trzecich, pod opieką wychowawczyń Moniki Dembek, Bogumiły Bundt, Heleny Kukielskiej, Ewy Dering, Beaty Formella, Małgorzaty Pawlak i Barbary Adamczyk, przedstawili niezwykle barwny, taneczno - muzyczny program artystyczny.

Motywem przewodnim uroczystości były motyle. To właśnie przy okazji tak ważnego dnia, został podsumowany II Wojewódzki Konkurs Plastyczny, przebiegający w tym roku pod hasłem "Chrońmy motyle dokąd jeszcze są". Organizatorki konkursu Dorota Goszka - Stoltmann, Marzena Górska, Joanna Lewandowska oraz Anetta Rosener wybrały ten wyjątkowy dzień na wręczenie nagród i wyróżnień pomorskim laureatom z klas I - VI.

Warto nadmienić, że w eliminacjach konkursowych wzięło udział 30 szkół podstawowych i jeden Młodzieżowy Dom Kultury z naszego województwa. Do organizatorów wpłynęło 151 prac, spośród których wybrano 40 najciekawszych. Na uroczystość zaproszono laureatów wraz z opiekunami.

Dzięki wyjątkowej oprawie oraz miłej atmosferze wszyscy uczestnicy spotkania, uczniowie i zaproszeni goście, byli bardzo zadowoleni. Dyrektorka szkoły Renata Stubińska - Nalewajek pogratulowała wszystkim nagrodzonym oraz podziękowała uczniom i nauczycielkom klas III za przygotowanie oprawy artystycznej.

Szkolne świętowanie Dnia Ziemi nie zakończyło tylko na tym uroczystym dniu. Zostało przedłużone jeszcze na sobotę. W tym dniu na terenie placówki, jak co roku, zorganizowano i przeprowadzono zbiórkę makulatury. Żukowscy uczniowie po raz kolejny potwierdzili, że doskonale rozumieją ideę ochrony środowiska i potrafią ją stosować w praktyce.

nadesłane/SP im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.