"1000 drzew na minutę" - wspólnie sadzili las w Mirachowie

niedziela, 23 kwietnia 2017 r., 21:17
fot. nadesłane/Roksana Stenka

Około tysiąca młodych drzewek posadzono w sobotnie przedpołudnie w leśnictwie Bącka Huta. Na tegoroczne zaproszenie Nadleśnictwa Kartuzy odpowiedziało liczne grono miłośników przyrody i nie tylko. Młode sosny i świerki sadzili dzieci, młodzież, leśnicy i przedstawiciele różnych instytucji współpracujących z lasami.

Tegoroczne sadzenie lasu odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji Lasów Państwowych "sadzimy 1000 drzew na minutę". Tytułowa liczba 1000 wynika z 500 mln drzew, jakie leśnicy sadzą corocznie na terenie zarządzanych lasów w ramach odnawiania lasu i zalesiania obszarów przeznaczonych pod las.

Do akcji Nadleśnictwa Kartuzy przyłączyli się m.in. młodzież szkolna, reprezentanci straży pożarnej - państwowej i ochotniczej, a także przedstawiciele władz samorządowych i parlamentarnych.

Nowe drzewka sadzono w leśnictwie Bącka Huta, gdzie jak informuje kartuskie nadleśnictwo, w ramach rębni złożonej następuje zmiana pokoleniowa lasu - po usunięciu dojrzałego drzewostanu, w tym przypadku zaatakowanego przez korniki, w jego miejsce posadzone zostaną młode drzewka.

W podziękowaniu za wspólną pracę dla wszystkich uczestników akcji przygotowano poczęstunek.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.