Hopowo. Pożar budynku mieszkalnego - poszkodowany mężczyzna

poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r., 11:54
fot. nadesłane/OSP Hopowo

W niedzielny wieczór sześć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem domu jednorodzinnego w Hopowie. Spaleniu uległy pomieszczenia kotłowni i garażu oraz dach. Starty wstępnie oszacowano na około 150.000 zł. Wskutek pożaru poszkodowany został 35-letni mężczyzna, który próbował samodzielnie ugasić pożar.

Zgłoszenie o pożarze przy ulicy Klonowej w Hopowie Powiatowego Stanowiska Kierowania w Kartuzach otrzymał w niedzielę po godzinie 18. Po przybycie na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że ogień pojawił się w kotłowni, a pożar szybko rozprzestrzenił się do sąsiedniego garażu oraz na dach. Łącznie pożarem objęta była powierzchnia około 170 metrów kwadratowych, w tym 120 metrów kwadratowych konstrukcji dachu. Działania strażaków polegały na ugaszeniu pożaru, jak i częściowej rozbiórce nadpalonych elementów.

W sumie straty oszacowano na około 150.000 zł. Wartość uratowanego mienia wynosi około 300.000 zł.

Wskutek pożaru poszkodowany został 35-letni mężczyzna, który jeszcze przed przyjazdem strażaków próbował samodzielnie ugasić pożar. Najprawdopodobniej został podtruty dymem.

Jako przypuszczalną przyczynę powstania ognia podaje się nieostrożność osób dorosłych podczas rozpalania w piecu oraz składowanie w jego bliskim sąsiedztwie materiałów łatwopalnych.

W akcji gaśniczej, która trwała około trzy godziny, wzięli udział strażacy z OSP Hopowo, OSP Egiertowo, OSP Somonino, OSP Goręczyno oraz JRG Kartuzy. Na miejscu pracowali też zespół ratownictwa medycznego, pogotowie energetyczne oraz policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.