Wkrótce rozpocznie się budowa drogi Podjazy-Widna Góra

poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r., 15:12
fot. Internet/google

Około 2 miliony złotych będzie kosztować kolejny etap budowy drogi gminnej, prowadzącej z Podjaz do Widnej Góry. Prace rozpoczną się w ciągu kilku dni i potrwają do 7 lipca.

Pierwszą część budowy drogi z Podjaz do Widnej Góry zakończono w ubiegłym roku. Realizacja przedsięwzięcia na kolejnym dwukilometrowym odcinku rozpocznie się wkrótce.

W ramach inwestycji szutrową drogę zastąpi asfalt. Zbudowana zostanie też kanalizacja deszczowa, nowy chodnik i miejsca postojowe. Na trasie zaplanowano także remont przepustów. Dodatkowo przy ulicy zostaną zamontowane barierki ochronne i lampy solarne.

- Mieszkańcy od dawna czekali na tę inwestycję. Przejazd drogą był szczególnie trudny podczas roztopów. Przy takiej aurze mieliśmy problem z dowozem dzieci do szkoły. Po remoncie przejazd będzie nie tylko komfortowy, ale przede wszystkim bezpieczny - mówi wójt gminy Sulęczyno, Bernard Grucza.

Całkowity koszt przedsięwzięcia to 1.800,000 zł. Połowa tej kwoty to środki pozyskane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to prace potrwają trzy miesiące i zakończą 7 lipca.

Docelowo trasa ma łączyć obie miejscowości z Gowidlinem. Kiedy jednak rozpocznie się ostatni etap przedsięwzięcia - jeszcze nie wiadomo.

Weronika Koszałka

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.