Czy warto ubezpieczać pożyczkę?

poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r., 16:00
fot. nadesłane

Przy zaciąganiu pożyczki online lub pożyczki gotówkowej istnieje możliwość ubezpieczenia swojego zobowiązania finansowego. To bardzo przydatna usługa w przypadku, gdy nagle staniemy się niewypłacalni i nie będziemy w stanie spłacić pożyczki w terminie. Należy wiedzieć, że ubezpieczenie pożyczki to dodatkowy koszt. Czy w takim razie warto rozważać takie ubezpieczenie?

Kiedy warto ubezpieczać pożyczkę?

Ubezpieczenie pożyczki jest opłacalny w sytuacji, gdy chcemy zabezpieczyć się przed ewentualnymi konsekwencjami w nieterminowej spłacie zobowiązania finansowego. Załóżmy, że wnioskujemy o wysoką pożyczkę np. w serwisie ratkomat.pl. Powiedzmy, że kwota pożyczki opiewać będzie na 10 000 zł, którą rozkładamy na 24 miesięczne raty do spłacenia. To duża suma i długi okres. Wiele w naszym życiu może się wydarzyć. Nie chodzi o to, by z pesymizmem patrzeć w przyszłość, wręcz przeciwnie! Dbając o bezpieczeństwo najbliższych, czyli rodzinne finanse, warto rozważyć ubezpieczenie pożyczki. Decyzja powinna zależeć wyłącznie od nas samych. Musimy dokładnie przeanalizować, czy opłaca nam się płacić wyższe raty w zamian za ubezpieczenie.

Co możemy zyskać, ubezpieczając pożyczkę?

Według reprezentatywnych przykładów wiele firm w ramach ubezpieczenia pożyczki proponuje pokrycie znacznej części należności finansowej na wypadek zgonu ubezpieczonego. Ponadto klient zabezpiecza się w sytuacji całkowitej niezdolności do pracy lub utraty stałego źródła dochodu. Ubezpieczenie może zapewnić też pewne przywileje - po nieterminowej spłacie, nie będziemy od razu płacić odsetek. Trzeba jednak wiedzieć, że im dłuższe raty, tym więcej zapłacimy za ubezpieczenie.

Gdzie szukać produktów z ubezpieczeniem?

Zazwyczaj banki oferują ubezpieczenie kredytu gotówkowego, ale możemy spotkać podobną usługę również wśród instytucji pozabankowych udzielających pożyczek długoterminowych przez Internet. Jak najwygodniej szukać firm, które posiadają ubezpieczenie pożyczek? Najlepiej sprawdzić porównywarki pożyczkowe dostępne w Internecie. Na jednej z nich znajdziemy ranking najlepszych pożyczek długoterminowych. Musimy wiedzieć, że firmy, które udzielają szybkich chwilówek, nie mają w swoich usługach ubezpieczenia chwilówki. Nie miałoby to najmniejszego sensu. Dlatego szukajmy wśród długoterminowych pożyczek. Porównywarki udostępniają różnego rodzaju rankingi najlepszych ofert, a także prezentują potencjalnemu klientowi opinie o pożyczkach. W opiniach znajdziemy zarówno wszelkie informacje o danej firmie i jej produkcie, jak i oceny oraz komentarze konsumentów.

Zanim zdecydujemy się na ubezpieczenie pożyczki, warto dokładnie przemyśleć naszą decyzję.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.