Natalia, Natasza i Nina - na świat przyszły pierwsze trojaczki w gminie Przodkowo

wtorek, 25 kwietnia 2017 r., 14:10
fot. internet/UG Przodkowo

Gmina Przodkowo od marca ma trzy nowe mieszkanki - Natalię, Nataszę i Ninę. Są wyjątkowe, bo to pierwsze trojaczki, które pojawiły się na świecie w historii gminy. Radość jest tym większa, że takie narodziny - trojaczków jednojajowych - zdarzają niezwykle rzadko.

Dziewczynki pojawiły się na świecie 15 marca. Natalia, Natasza i Nina to trojaczki jednojajowe i podobne są do siebie jak "trzy krople wody". Jak wynika ze statystyk jednojajowe ciąże mnogie zdarzają się raz na 500 tys. urodzeń. W 2016 roku w Polsce były dwa takie przypadki, w 2013 - jeden.

- Te trzy siostrzyczki są pierwszymi w gminie trojaczkami, podobnymi do siebie tak, że na razie nawet rodzice mają problem, żeby je od siebie odróżnić. Nasze trojaczki są prawdziwym fenomenem - informuje Urząd Gminy Przodkowo.

Trojaczki to kolejne już potomstwo w rodzinie Justyny i Marcina. Natalia, Natasza i Nina mają dwie starsze siostry - bliźniaczki Nadię i Nikolę. Do domu dziewczynki wróciły przed świętami Wielkiej Nocy 13 kwietnia. Rodzinę zdążyła już odwiedzić delegacja władz samorządowych z podarunkami dla niemowlaków.

- Szczęśliwym rodzicom życzymy siły, wytrwałości i cierpliwości w tak odpowiedzialnym zadaniu jak wychowanie dziewczynek, a samym trojaczkom i ich siostrzyczkom przede wszystkim zdrowia - podkreśla przodkowski samorząd.

Warto dodać, że w 2016 roku gmina Przodkowo osiągnęła drugi pod względem wielkości wskaźnik przyrostu naturalnego w powiecie kartuskim. W 2016 roku był on najwyższy od 3 lat - wyniósł 11,84 promila ( w 2015 r. -10,88, a w 2014 - 11,18 promila). W 2016 roku urodziło się 160 nowych mieszkańców gminy (88 dziewczynek i 72 chłopców).

Oprac. MD-Z
Info: UG Przodkowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.