Droga Kobysewo-Kaliska będzie wyremontowana

wtorek, 25 kwietnia 2017 r., 15:26
fot. internet/google street view

Już niebawem mieszkańcy gm. Przodkowo będą mogli korzystać z nowej drogi, prowadzącej z Kobysewa do Kalisk. Prace prawdopodobnie rozpoczną się pod koniec maja po wyłonieniu wykonawcy z przetargu i podpisaniu umowy.

W ramach przedsięwzięcia na odcinku o długości około dwóch kilometrów, stary asfalt zastąpi nawierzchnia z kostki betonowej. Zbudowany zostanie także chodnik, dwie zatoki przystankowe i przejście dla pieszych z azylem bezpieczeństwa. Na trasie zaplanowano także wykonanie kanalizacji odwadniającej i zamontowanie dziesięciu lamp hybrydowych.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie około czterech milionów złotych. W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 otrzymano dofinansowanie dwóch i pół miliona złotych na realizację projektu. Prace prawdopodobnie rozpoczną się z końcem maja. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem droga zostanie oddana do użytku 15 lipca.

Weronika Koszałka

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.