Borzestowo. Mury sali gimnastycznej pną się do góry

czwartek, 27 kwietnia 2017 r., 13:25
fot. internet/UG Chmielno

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Borzestowie już wkrótce będą mogli korzystać z sali gimnastycznej. Budowa długo wyczekiwanego obiektu rozpoczęła się w lutym. Otwarcie nowej sali ma nastąpić w październiku.

Przy placówce w Borzestowie trwa budowa sali gimnastycznej z łącznikiem. W ramach inwestycji powstaną także toalety z przedsionkami oraz łazienka przystosowana do osób niepełnosprawnych. W planach jest także budowa pomieszczenia trenerskiego, magazynu sprzętu sportowego i dwóch dodatkowych sal lekcyjnych.

- Niewątpliwie jest to potrzebna inwestycja. Czekaliśmy na nią bardzo długo. Obecnie zajęcia wychowania fizycznego odbywają się na holu szkoły. Nowa sala gimnastyczna będzie służyć uczniom nie tylko naszej placówki, ale też młodzieży ponadgimnazjalnej, która swój wolny czas spędza obecnie tylko na boisku - mówi Hanna Kaszuba, dyrektor szkoły.

- Uczniowie placówek z sąsiednich gmin już dawno mogą korzystać z sal gimnastycznych. Jako włodarz gminy nie mogę pozwolić na to, aby młodzież z Borzestowa była gorsza od innych - dodaje Jerzy Grzegorzewski, wójt gminy Chmielno.

Całkowity koszt inwestycji to ponad trzy miliony złotych. W ramach Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej, gmina Chmielno otrzymała dofinansowanie w kwocie 640.000 zł. Planowany termin oddania obiektu do użytku to początek października.

Weronika Koszałka

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.