Mieszkaniec powiatu kartuskiego członkiem szajki zajmującej się handlem anabolikami

piątek, 28 kwietnia 2017 r., 11:14
fot. internet/materiały KWP Gdańsk

Sześć osób zajmujących się praniem brudnych pieniędzy, które pochodziły z handlu sterydami i środkami na potencję zatrzymali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Wśród nich jest 47-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Całej szóstce grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

W wyniku intensywnej pracy operacyjnej policjantów z Wydziału dw. z cyberprzestępczością KWP w Gdańsku, funkcjonariusze zdobyli informację o osobie zajmującej się nielegalnym obrotem sterydami anabolicznymi na terenie całego kraju. Oferowano je na stronach internetowych oraz portalach ogłoszeniowych. Śledztwo w sprawie prowadzi wydział dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją KMP w Gdańsku. W trakcie postępowania oraz czynności operacyjnych i analitycznych policjanci zebrali obszerny materiał dowodowy oraz ustalili koleje osoby z terenu całej Polski, które zajmowały się tym procederem.

Z uwagi na stopień skomplikowania sprawy, jej wielowątkowość Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku wydał decyzję o powołaniu specjalnej grupy śledczej, która miała wykryć i zatrzymać sprawców.

Głównym podejrzanym w sprawie był 47-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. W trakcie śledztwa policjanci zdobyli informację, że będzie on próbował uciec zagranicę. Funkcjonariusze z gdańskiej komendy wojewódzkiej wsparci siłami straży granicznej zatrzymali go na pokładzie samolotu na lotnisku w Gdańsku Rębiechowie.

- Sprawa realizowana była łącznie na terenie czterech województw: pomorskiego, mazowieckiego, lubelskiego i małopolskiego. W działania zaangażowanych było ponad 100 policjantów. Funkcjonariusze przeszukali kilkadziesiąt mieszkań. W dwóch magazynach w trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli kilkaset tysięcy środków anabolicznych oraz leków na potencję - infomuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Szacunkowa czarnorynkowa wartość zabezpieczonych medykamentów przekracza milion złotych. Łącznie zatrzymano sześć osób, trzy kobiety i troje mężczyzn w wieku od 22 do 47-lat. W trakcie przeszukania na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie o wartości ponad 200 tys. zł.

U jednego z zatrzymanych mężczyzn policjanci zabezpieczyli materiały o charakterze pedofilskim. 47-letni mężczyzna usłyszał dodatkowe zarzuty.

Wszystkim zatrzymanym mężczyznom Prokurator Prokuratury Regionalnej w Gdańsku przedstawił zarzuty dot. prania pieniędzy pochodzących z przestępstwa, handlu lekami bez wymaganego zezwolenia oraz fałszowania dokumentacji. Za tego typu przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Wobec dwóch zatrzymanych został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

MD-Z
Info: KWP Gdańsk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.