Kartuskie Biegi Uliczne 2017 prawie 500 zawodników na starcie zawodów cyklu Kaszuby Biegają

sobota, 29 kwietnia 2017 r., 15:39
fot. MD-Z

Z liczącą dziesięć kilometrów trasą w dość trudnych, przez padający deszcz warunkach, zmierzyli się uczestnicy kolejnej odsłony cyklu Kaszuby Biegają. Na Kartuskie Biegi Uliczne przybyło prawie 500 zawodników z różnych zakątków Pomorza i kraju.

Kartuska '10, czyli Kartuskie Biegi Uliczne przyciągnęły do Stolicy Kaszub niemal pół tysiąca zawodników. Na metę dotarło 485. W zawodach wzięło udział zawodników z różnych stron północnej Polski, jednak sporo było z Kartuz i najbliższych okolic. Swoją reprezentację miał też klub Rowerowe Kaszuby. Jego członkini podzieliła się z nami swoimi wrażeniami po biegu.

- Trasa była dość sporym wyzwaniem, jej ułożenie i charakter były dość specyficzne z akcentem mocno charakterystycznym dla biegów górskich. Start był trudny szczególnie dla początkujących biegaczy, był bardzo forsujący, trudno było się wychylić się ku czołówce. Mimo trudności na początku, dalszą część trasy rekompensowały Nasze rodzime krajobrazy. Kaszubskie lasy są piękne i nie tylko zachwycają swoim widokiem, ale dodawały jakże potrzebnego Nam biegaczom tlenu - relacjonuje jedna z zawodniczek, Anna członkini klubu Rowerowe Kaszuby.

- Osobiście najbardziej odczułam część odcinku przypadającego na 5-6 kilometr. Ta część trasy biegła pod niekończącą się, przynajmniej dla mnie, górę. Nie rozpieszczała nas także pogoda. Siąpiący momentami deszcz nie dokuczał tak bardzo, jak liczne odcinki błotne z wieloma mini akwenami. Nie startuję w zawodach często, jednak nie mogłam odpuścić Sobie biegu w mieście, w którym Się wychowałam, i była to niezmierna przyjemność, bo jak mówi przysłowie - "wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej". Atmosfera biegu i jego otoczka była na medal. Z radością wystartuję za rok - dodaje Anna.

Jako pierwszy w zaledwie 35 minut i sześć sekund trasę pokonał Robert Sadowski, drugi wśród mężczyzn był Adam Głogowski, natomiast trzeci linię mety przekroczył Kamil Włodarczyk. Wśród kobiet triumfowała Aleksandra Baranowska-Trzasko. Na drugim miejscu uplasowała się Ewa Maj-Płotka, a na trzecim Małgorzata Tuwalska.

Biegowi przyświecał również cel charytatywny. Dedykowano go Zbigniewowi Brylowskiemu z Kartuz, maratończykowi i triathloniście, który potrzebuje pomocy w walce z nowotworem mózgu. Nadzieją na powrót do zdrowia jest dla sportowca kosztowna terapia w Niemczech. Pomóc mu można wpłacając środki na specjalne konto na platformie pomagam.pl.

Tradycyjnie biegacze mogli też wesprzeć zbiórkę nakrętek dla małej Milenki z Żukowa.

Imprezie towarzyszyły też biegi dla młodszych miłośników aktywności fizycznej - starty w cyklu Małe Kaszuby Biegają.

Pełną listę wyników można znaleźć tutaj.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.