Pożegnanie absolwentów w ZSP w Somoninie

niedziela, 30 kwietnia 2017 r., 19:19
fot. nadesłane

Już za cztery dni zmierzą się z egzaminem dojrzałości. 4 maja przystąpią do matury, której wyniki zadecydują o dalszej ścieżce ich edukacji. W piątek natomiast pożegnali się ze społecznością szkolną, swoimi nauczycielami i dyrekcją. Relacją z zakończenia roku szkolnego tegorocznych podzielił się z nami Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie.

28 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie im. J. Wybickiego uroczyście pożegnano absolwentów Technikum Hotelarskiego oraz Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Na tydzień przed egzaminami maturalnymi młodzież oficjalnie podziękowała swoim wychowawcom, nauczycielom i dyrekcji szkoły.

Tradycyjnie uroczystość zakończenia roku była też okazją do tego, by wyróżnić najlepszych i najpilniejszych uczniów. Elżbieta Świętoń, dyrektor ZSP wręczyła ich rodzicom listy z gratulacjami.

Nagrody otrzymali:
Agata Stromska - za bardzo dobre wyniki w nauce, ogólna średnia ocen 4,79
Kornelia Lubocka -za stuprocentową frekwencję
Paulina Leyk, Patrycja Drewa, Magdalena Wicka - za aktywność na rzecz klasy i szkoły
Zofia Rzeszutek - za osiągnięcia sportowe

Na uroczystość pożegnania absolwentów przybyli także Edmund Kwidziński, komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Zbigniew Dysarz, radny powiatu kartuskiego Zbigniew Dysarz. Wójt Somonina skierował do absolwentów i ich rodziców list z gratulacjami.

Tradycyjnie młodsi koledzy przygotowali dla absolwentów program artystyczny, który przypomniał im lata spędzone w szkole.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.