Stężyca. Żonkil 2017 - pomagali tym, dla których nie ma nadziei

niedziela, 30 kwietnia 2017 r., 19:56
fot. AL

Liczne występy artystyczne, konkursy dla publiczności, grill przygotowany przez Wolontariat 50+, zjeżdżalnie dla dzieci, licytacje, Rajd po życie, czy kwesty od wczesnych godzin porannych, a wszystko to po to, by pomóc osobom zmagającym się z chorobą nowotworową i przebywającym w hospicjum. Jednym słowem mieszkańcy Stężycy i nie tylko już po raz dwunasty wzięli udział w akcji "Żonkil kwiatem nadziei dla hospicjum".

Dziesiątki wolonatriuszy kwestowało od wczesnych godzin rannych na rzecz walczących z nowotworami. Mieszkańcy z kolei po raz kolejny udowodnili, że nie są obojętni wobec cierpienia drugiego człowieka. Nie tylko chętnie wrzucali pieniądze do puszek, ale aktywnie uczestniczyli w festynie charytatywnym, gdzie również mogli wesprzeć podopiecznych hospicjum.

- Co roku zapraszamy wszystkich mieszkańców i zwolenników tej akcji do udziału w koncercie charytatywnym. W tym roku odbył się on w hali sportowej. Zaangażowanych jest około 90 wolontariuszy, oprócz tego wspiera nas i pomaga nam niezliczona ilość ludzi - podkreśla Hanna Stencel.

Na uczestników festynu czekało wiele atrakcji takich, jak: występy artystyczne, konkursy dla publiczności, grill, zjeżdżalnie dla dzieci, czy licytacje, podczas których można było wylicytować między innymi dwa rowery oraz obraz wyhaftowany przez podopiecznego miejscowego Środowiskowego Domu Samopomocy.

Festyn rozpoczął się Rajdem Po Życie, zwieńczeniem imprezy było zaś wypuszczenie w niebo balonów.

Uczestnicy Rajdu po Życie łączą się z osobami, które cierpią. Każda osoba, która bierze udział w rajdzie otrzymuje imię osoby chorej i w imieniu tej osoby jedzie. W tym roku w rajdzie wzięło udział ponad 50 osób. Wypuszczenie balonów do nieba ma z kolei symbolizować pamięć o tych, których nie ma już z nami. Puszczamy balony dla tych, którzy odeszli - podsumowuje Hanna Stencel.

Organizatorem akcji był Klub Wolontariatu w Stężycy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.