Żukowski Przełaj z premierowym Hardcore Run z przeszkodami

poniedziałek, 1 maja 2017 r., 09:19
fot. Longina Templin

Po raz 26 odbyły się w niedzielę Żukowskie Biegi Przełajowe. Rozpoczęto je od biegów dziecięcych, ale głównym punktem programu było pokonanie prawie sześciokilometrowego dystansu do Małkowa ze startem i metą w Parku nad Jeziorkiem. Nowością w tej sportowej imprezie było wprowadzenie biegu z przeszkodami. Kilkugodzinne wydarzenie zakończono wręczaniem pucharów, nagród rzeczowych i pieniężnych.

W Parku nad Jeziorkiem zameldowali się zawodnicy z całego Pomorza. Najliczniej reprezentowane były Kaszuby. W rywalizacji brali również udział sportowcy z innych regionów kraju, a także goście z Ukrainy. Na mecie stanęło ponad 160 zawodników, czyli o wiele więcej niż w ubiegłorocznej edycji.

W pierwszej szóstce najszybszych biegaczy znaleźli się następujący zawodnicy: 1. Marek Kowalski, Żukowo, Paweł Olijnyk, Ukraina, Mateusz Niemczyk, Starogard Gd., Dawid Klaybor, Żagań , Błażej Król, Kłębowo i Michał Czapiński, Reda.

Wśród pań klasyfikacja przedstawia się następująco: 1. Monika Czapiewska, Skorzewo, 2. Dominika Nowakowska, Kiełpino, 3. Swietłana Olijnyk, Ukraina, 4. Kamila Pobłocka - Dobrowolska, Lębork, 5. Natalia Klaybor, Żagań i Aleksandra Pochranowicz, Biały Bór.

Najlepszymi zawodnikami reprezentującymi żukowską gminę zostali: Marek Kowalski, Żukowo, Marcin Sieciński, Żukowo i Rafał Pionk, Chwaszczyno.

Najlepsze kobiece trio stanowiły: Joanna Dziewiatowska, Tuchom, Jolanta Liana, Banino i Katarzyna Damps, Skrzeszewo.

Najstarszą biegaczką była Halina Solak (67 lat) z Bytowa, a najstarszym biegaczem Stanisław Niwiński (83 lata) z Gdańska.

Bardzo widowiskowy był bieg z przeszkodami. 74 uczestników startowało w dwóch seriach, pokonując trzy okrążenia po 1 kilometrze. Do wykonania mieli m. in. bieg z oponami, "wulkanizator", czyli bieg po drodze z opon, pokonanie ścianek metrowej wysokości i przeskok przez płotki.

Wyniki tych zmagań są następujące:

Mężczyźni: 1. Patryk Wendt, Kościerzyna, 2. Roman Błoński, Gdynia, 3. Mateusz Brylowski, Kartuzy, 4. Adrian Szmidt, Kaliska, 5. Arkadiusz Kalinowski, Gdańsk, 6. Sylwester Rychert Żukowo

Kobiety: 1. Paula Korowaj, Zbychowo, 2. Zuzanna Głombiowska, Gdynia 3. Beata Ostoja - Lniska, Kartuzy, 4. Aneta Koncewicz, Gdynia, 5. Milena Czerwińska - Haręziak, Siemianice, 6. Anita Brylowska, Kartuzy

Organizatorem imprezy był żukowski OKiS.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.