Kamil Mateja z brązem na Mistrzostwach Polski w kickboxingu

wtorek, 2 maja 2017 r., 11:19
fot. nadesłane/Kartuski Klub Kickboxingu Rebelia

Kamil Mateja, reprezentant Rebelii Kartuzy przywiózł na Kaszuby brązowy medal Mistrzostw Polski w kickboxingu w formule low kick. W zawodach, które odbyły się w Nowym Targu wzięło udział łącznie 206 zawodników.

W Nowym Targu odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu. Reprezentant powiatu kartuskiego, Kamil Mateja zdobył brązowy medal. Zawodnik stoczył trzy walki, z których jedną przegrał. W pierwszym starciu rywalizował z Karolem Sadłochą ze Sportowego Klubu Kickboxingu z Kielc. W drugim pojedynku Mateja walczył z Cyprianem Brzeźniakiem, zawodnikiem z Oświęcimskiego Klubu Karate. Trzecią walkę - półfinałową, "Matejko" stoczył z Kamilem Rościńskim z klubu Samuraj Sanok. Rywalizacja była bardzo zacięta. Reprezentant z Kartuz niestety przegrał tę bitwę.

- Nasz zawodnik stoczył bardzo dobre pojedynki, w których nokautował swoich przeciwników. Zabrakło troszkę obycia ringowego, które miał nasz rywal. Wszyscy wyciągnęliśmy z tego wnioski. Chcemy wprowadzić drobne poprawki do planu szkolenia, by w przyszłym roku przywieźć złoto - informuje Patryk Zaborowski, trener Rebelii.

Ostatnie poczynania Kamila bacznie obserwowała jedna z najlepszych Polskich Federacji Sportów Walki - FEN. Włodarze stowarzyszenia podpisali z Kamilem kontrakt. Już 12 maja podczas gali Baltic Storm na gdyńskiej Arenie, odbędzie się kolejna walka z udziałem zawodnika z Kartuz. Kamil Mateja skrzyżuje rękawice z Alanem Kwiecińskim, znanym z programu Warsaw Shore, emitowanym przez MTV. Całość turnieju transmitować będzie telewizja Polsat. Bilety na walkę można kupić w Kaszubskim Centrum Sportów i Walki w Kartuzach, przy ul. Węglowej 1h.

oprac. Weronika Koszałka
info: Rebelia Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.