Jak upływa majówka na drogach powiatu kartuskiego?

wtorek, 2 maja 2017 r., 11:19
fot. archiwum

Dwa wypadki, w tym jeden z udziałem pieszego i dwóch nietrzeźwych kierujących - tak przedstawia się dotychczasowy bilans długiego weekendu na drogach powiatu kartuskiego. Jak informują policjanci mimo tych zdarzeń, majówka w Kartuskiem upływa dość spokojnie.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w poniedziałek, 1 maja o godz. 10.50 w Somoninie na ul. Wolności. Kierujący fiatem uno 49-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, jadąc od strony Kiełpina w kierunku Egiertowa potrącił w okolicy przejścia dla pieszych przebiegającego przez jezdnię dwunastolatka.

- Chłopiec przebiegł przez jezdnię w rejonie przejścia dla pieszych, jednak to nie zwalnia pieszego z obowiązku zachowania ostrożności i upewnienia się czy można bezpiecznie przejść na drugą stronę - dodaje Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Szczęśliwie 12-latek nie odniósł poważniejszych obrażeń. Z ogólnymi potłuczeniami ciała został przewieziony do szpitala, gdzie zatrzymano go na obserwację. Kierowca fiata był trzeźwy.

W poniedziałkowy wieczór doszło też do wypadku na trasie Kartuzy-Grzybno. 21-letni kierowca BMW jadąc z Kartuz w kierunku Grzybna najprawdopodobniej na skutek nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w słup oświetleniowy i następnie dachował. W wypadku ranna została pasażerka BMW.

Policjanci w poniedziałek zatrzymali też dwóch amatorów jazdy na podwójnym gazie. 1 maja tuż po godz. 12 w Starkowej Hucie, 54-letni mężczyzna kierował samochodem Renault mając ponad dwa promile w organizmie. Kolejnego kierowcę zatrzymano przed godz. 16 w Pomieczynie. Kierujący vw polo 34-latek miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.