Zgłoś rodziny wielodzietne do nagrody "Perła dla życia"

wtorek, 2 maja 2017 r., 11:40
fot. archiwum

Już po raz czwarty starosta kartuski uhonoruje rodziny wielodzietne i zastępcze nagrodami "Perła dla życia". To wyjątkowe wyróżnienie ma być formą uhonorowania i docenienia codziennego trudu opieki nad licznym potomstwem. Zgłoszenia do nagrody można przesyłać od 8 maja do 20 czerwca.

Konkurs "Perła dla życia" adresowany do rodzin wielodzietnych oraz do rodzin zastępczych z terenu powiatu kartuskiego. Jego celem jest promocja wielodzietności i rodzicielstwa zastępczego oraz docenienie codziennego trudu opieki i wychowania licznego potomstwa.

Laureatem nagrody może zostać rodzina wielodzietna oraz rodzina zastępcza z powiatu kartuskiego, której kandydaturę zgłosiły samorządy terytorialne, organizacje pozarządowe, a także osoby prywatne. Spośród nadesłanych zgłoszeń kapituła konkursu wybierze te, które zostaną uhonorowane tym szczególnym wyróżnieniem. Komisja dokonując oceny będzie brała pod uwagę takie czynniki jak liczba dzieci w rodzinie w wieku do 25 lat, będących na jej utrzymaniu i nadal uczących się, a także osiągnięcia członków rodziny m.in.edukacyjne, sportowe, artystyczne, aktywność zawodowa oraz działalność społeczną.

Starosta Kartuski przyznaje 10 nagród, w tym 8 voucherów o wartości 2000 zł (brutto) na zakup artykułów AGD do realizacji w wybranym sklepie na terenie powiatu kartuskiego dla rodzin wielodzietnych oraz dwa vouchery dla rodzin zastępczych, a także nagrodę specjalną dla nagrodzonych rodzin w formie weekendowych biletów rodzinnych do Aqua Parku w Redzie.

Zgłoszenia kandydatów do nagrody można przesyłać od 8 maja do dnia 20 czerwca 2017 r. na adres: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie ul. Mściwoja II 20, 83-300 Kartuzy lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: sekretariat@pcprkartuzy.pl.

Formularze zgłoszeń i regulamin konkursu znaleźć można na stronie www.kartuskipowiat.pl.

Wręczenie nagród odbędzie się 9 lipca, podczas obchodów tegorocznych Dni Powiatu Kartuskiego.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.