Aleksander Mielewczyk Mistrzem Polski w zapasach

czwartek, 4 maja 2017 r., 12:59
fot. nadesłane/GKS Cartusia

Aleksander Mielewczyk, zapaśnik GKS Cartusii Kartuzy, zajął pierwsze miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Drzonkowie. To już kolejny sukces reprezentanta powiatu kartuskiego, który w ubiegłym roku uczestniczył w Mistrzostwach Europy i Świata.

Aleksander rozegrał wszystkie cztery walki w bardzo dobrym stylu i tempie. Najtrudniejszym pojedynkiem okazała się walka półfinałowa. Mielewczyk zmierzył się nie tylko z przeciwnikiem z Raciborza, ale i z sędziami. Mimo tak trudnych warunków dał sobie w świetny sposób radę, rozstrzygając pojedynek w ostatnich 15. sekundach.

- Złoty medal Aleksa to drugie złoto w tym sezonie dla Cartusii po mistrzostwie juniorów Krzysztofa Niklasa. Aleks po wygraniu wszystkich czterech walk nie pozostawił wątpliwości, kto rządzi w jego kategorii wagowej. Nikodem Drewa, nasz kolejny zapaśnik zajął w olimpiadzie dziewiąte miejsce. Nie jest to wykładnik jego możliwości. Powinien dotrzeć do strefy medalowej i aby to osiągnąć musi sam zmobilizować się do bardziej ambitnej pracy. Przed nami jeszcze mistrzostwa Polski Młodzieżowców, Seniorów i Młodzików. Mamy nadzieję na medale we wszystkich tych kategoriach wiekowych - informuje Klub.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Drzonkowie była najważniejszym sprawdzianem na arenie krajowej przed mistrzostwami Europy i świata.

Aleksander Mielewczyk trenuje od dziesięciu lat. Uczy się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Kartuzach. W ubiegłym roku reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Europy w Sztokholmie i Mistrzostwach Świata w Tbilisi. Trenerem prowadzącym obu zawodników jest Bartłomiej Pryczkowski.

oprac. Weronika Koszałka
info: GKS Cartusia

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.