Drugie miejsce dla LO z "Klasztornej" w Finale Pomorskiej Ligi Debat

czwartek, 4 maja 2017 r., 15:20
fot. nadesłane/I LO Kartuzy

Drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach zdobyła tytuł wicemistrza w Finale Pomorskiej Ligi Debat Oksfordzkich - Debaty z Energią. Sukces indywidualny osiągnęła Zofia Kobiela, otrzymując tytuł najlepszego mówcy.

W finale łącznie wzięło udział 16 drużyn z pomorskich szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego: Agata Cyrzan, Łukasz Wicki, Benedykt Bela i Zofia Kobiela, zajęli drugie miejsce w Pomorskiej Lidze Debat. Podczas Finału przyznano nagrodę dla najlepszego mówcy. Otrzymała ją Zofia Kobiela, uczennica kartuskiej szkoły. Wcześniej uczniowie "z Klasztornej" wygrali regionalny etap turnieju oraz półfinały Pomorskiej Ligi Debat.

Po zakończeniu pojedynku wielu obecnych gości osobiście gratulowało mówcom I LO, podkreślając ich profesjonalizm.

W wydarzeniu wzięło udział kilku parlamentarzystów związanych z województwem pomorskim, przedstawiciele Grupy ENERGA SA, środowisk oświatowych, samorządowych i gospodarczych województwa pomorskiego.

Finał debat odbył się na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Celem projektu było wyposażenie młodzieży w umiejętność prowadzenia dyskusji na poziomie, a także promowanie postaw patriotycznych i wolnościowych.

oprac. Weronika Koszałka
info: I Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.