Podczas majówki zatrzymano pięciu nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał 3,4 promila!

czwartek, 4 maja 2017 r., 15:21
fot. archiwum

Tegoroczny długi weekend majowy na drogach powiatu kartuskiego upłynął dość spokojnie. Doszło do dwóch wypadków, w tym jeden z udziałem pieszego. Policjanci zatrzymali również pięcioro amatorów jazdy na podwójnym gazie. Rekordzista miał aż 3,4 promila.

1 maja na drogach powiatu kartuskiego doszło do dwóch wypadków. W Somoninie samochód potrącił 12-letniego chłopca, wieczorem natomiast 21-letni kierowca BMW na trasie Kartuzy-Grzybno, wypadł z drogi, uderzył w słup oświetleniowy i dachował.

W poniedziałek policjanci zatrzymali dwóch amatorów jazdy na podwójnym gazie. 1 maja tuż po godz. 12 w Starkowej Hucie, 54-letni mężczyzna kierował samochodem Renault mając ponad dwa promile w organizmie. Kolejnego kierowcę zatrzymano przed godz. 16 w Pomieczynie. Kierujący vw polo 34-latek miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

We wtorek 2 maja ok. godz. 14.40 w Wygodzie Sierakowskiej funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu wejherowskiego. Mężczyzna prowadził vw passata mając w organizmie około 3,4 promila alkoholu.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego 3 maja ok. godz. 22.30 w Sierakowicach zatrzymali policjanci z tamtejszego komisariatu. 37-letni mieszkaniec powiatu bytowskiego, który kierował mercedesem miał w organizmie prawie 2,7 promila alkoholu.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne - kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego.

Warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.