Kartuzy. Uczniowie pochwalili się wiedzą o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

piątek, 5 maja 2017 r., 12:16
fot. nadesłane/SP nr 2 Kartuzy

Test wiadomości, udzielanie pierwszej pomocy, rowerowy tor przeszkód - to niektóre z wielu konkurencji, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy Powiatowych Eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W rozgrywkach wzięło udział 17 drużyn - dziewięć ze szkół podstawowych i osiem ze szkół gimnazjalnych.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach była gospodarzem eliminacji powiatowych 40. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rozgrywki odbyły się w ubiegłym tygodniu. Turniej podzielono na dwie części - teoretyczną i praktyczną. Uczestnicy napisali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Potem pokonali rowerowy tor przeszkód oraz zmierzyli się z wyznaczoną trasą Miasteczka Ruchu Drogowego.

W kategorii szkół podstawowych, pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Gołubia, a wśród szkół gimnazjalnych pierwsza lokata trafiła do ekipy z Szopy.

Umiejętności i wiedzę uczniów ocenili: asp. Karol Klamrowski, sierż. sztab. Sylwia Stefańska, sierż. Martyna Bulczak oraz Halina Knapińska - wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Kościerzynie.

Wszyscy uczestnicy rozgrywek zostali nagrodzeni. Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zdobywcy miejsc I - III zostali uhonorowani pucharami.

Wyniki Powiatowych Eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa:

kategoria szkół podstawowych
I miejsce - Szkoła Podstawowa w Gołubiu
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Goręczynie
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Sierakowicach
najlepszy zawodnik turnieju - Kevin Leja (Szkoła Podstawowa w Żukowie)

kategoria szkół gimnazjalnych
I miejsce - Gimnazjum w Szopie
II miejsce - Zespół Szkół w Somoninie, Gimnazjum Publiczne
III miejsce - Gimnazjum w Chmielnie
najlepszy zawodnik turnieju - Robert Peta (Gimnazjum w Szopie)

oprac. Weronika Koszałka
info: SP nr 2 Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.