Włamywał się do domów i samochodów. Trafił w ręce policji

poniedziałek, 8 maja 2017 r., 11:57

Pod koniec ubiegłego roku grasował na terenie Miechucina. Włamywał się na budowy, do domów i samochodów, kradnąc to, co znalazł wartościowego. Zatrzymali go funkcjonariusze wydziału kryminalnego. 29-letni złodziej najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

Policjanci z wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zatrzymali 29 - latka podejrzanego o dokonanie licznych włamań, do których doszło pod koniec minionego roku w Miechucinie. Wówczas odnotowano kilka włamań do domów i samochodów, a także prób włamań do aut. Mężczyzna okradł też jeden z domów w budowie. Łupem sprawcy każdorazowo padało to, co znalazł wartościowego. Łączna wartość strat spowodowana jego działalnością to około 13-tysięcy złotych.

29 - latek usłyszał już zarzuty popełnienia przestępstwa. W piątek Sąd Rejonowy w Kartuzach zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.