Rębiechowo-Banino. Pociąg śmiertelnie potrącił mężczyznę

poniedziałek, 8 maja 2017 r., 22:09
fot. archiwum

W poniedziałkowy wieczór doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Na odcinku pomiędzy Rębiechowem a Baninem pociąg śmiertelnie potrącił mężczyznę. Ruch kolejowy został wstrzymany. Uruchomiono komunikację zastępczą.

Zgłoszenie o zdarzeniu służby otrzymały w poniedziałek około godziny 21.30. Okoliczności, jak i przyczyna wypadku wciąż są przedmiotem ustaleń śledczych.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że na linii kolejowej nr 201 w miejscowości Rębiechowo pociąg relacji Kościerzyna-Gdańsk-Gdynia Cisowa potrącił mężczyznę, który szedł środkiem torowiska. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu - informuje oficer dyżurny KPP w Kartuzach.

Po dokonaniu oględzin miejsca zdarzenia, jak i zwłok, ciało mężczyzny został przewiezione do prosektorium w Kartuzach.

Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie tożsamości denata.

Ruch kolejowy na czas wykonywania czynności został wstrzymany. Uruchomiono komunikację zastępczą.

Na miejscu tragedii pracowali strażacy z OSP Banino, JRG Kartuzy, zespół ratownictwa medycznego, policja, prokurator oraz służby kolei.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.