Jaki powinien być portfel na prezent dla mężczyzny

wtorek, 9 maja 2017 r., 09:19
fot. nadesłane

Wybór i kupno prezentu zawsze sprawia wiele problemów, zwłaszcza prezent dla mężczyzny. Zastanawiamy się czy wybrać książkę, a może lepsza będzie płyta? A może już ją ma? Dylematów jest znacznie więcej.

Portfel - prezent uniwersalny

Dlaczego portfel jest prezentem uniwersalnym? Przede wszystkim dlatego, że większość mężczyzn dopiero się z nimi oswaja. Stare, grube wyrzucili, bo nadmiernie wypychały kieszenie. Karty noszą w plastikowym etui lub w kieszeni marynarki.

Nawet jeżeli mężczyzna ma już jakiś portfel, to przecież się on niszczy, poza tym może być niefunkcjonalny. Jeżeli portfel na prezent wybierzemy szczególnie starannie, to na pewno zostanie to docenione. Jak zatem wybrać portfel na prezent? Oto kilka podpowiedzi.

Opakowanie

Na prezent wybieramy portfele posiadające oryginalne pudełka producenta, te markowe posiadają je zawsze. Portfel w pudełku, nawet z niższej półki cenowej, zawsze prezentuje się elegancko. Takie pudełko można wręczyć bez opakowania, ale lepiej w eleganckiej, starannie dobranej torebce prezentowej.

Absolutnie ze skóry

Portfel na prezent musi być wykonany ze skóry. Do wyboru mamy skóry bydlęce, bawole, jagnięce. Elegancko prezentują się portfele wykonane ze skóry garbowanej i barwionej w sposób naturalny, skóry lakierowane pękają, a ich powłoka się łuszczy.

Większość mężczyzn preferuje portfele w kolorze czarnym lub klasycznym brązowym, ale coraz popularniejsze są różne odcienie beżu, bordo. Sporo zwolenników mają także portfele stylizowane na wytartą skórę.

Ile kieszonek i przegródek- czyli kiedy portfel jest funkcjonalny

We wszystkim trzeba zachować umiar. Mała ilość kieszonek na karty sprawi, że będą musiały być umieszczane po kilka w jednej i będzie trudno je wyciągać, po pewnym czasie będą wypadać, bo kieszonka się naciągnie. Zbyt duża ilość sprawi, że portfel będzie gruby. Optymalną ilością wydaje się 6 kieszonek rozmieszczonych kaskadowo, 2 na dowód osobisty i prawo jazdy, 4 na karty kredytowe i lojalnościowe. Do tego jeszcze większa przegroda na kilka banknotów i zapinana kieszonka na kilka monet. Taki portfel jest cienki i nie będzie go widać przez kieszeń spodni lub marynarki.
Warto też zwrócić uwagę na układ portfela, te z układem pionowym swobodnie zmieszczą się w wewnętrznej kieszeni marynarki lub płaszcza, do noszenia w spodniach lepsze są portfele z układem poziomym, nie będą wystawały (przykładowe zobaczycie w sklepie gentle-man.pl).

I coś na deser

Dla osób szczególnie nam bliskich możemy portfel spersonalizować, czyli zlecić wykonanie specjalnego grawera metodą laserową. Taki portfel będzie jedyny w swoim rodzaju.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.