Klaudia Merchel zwyciężczynią II Ski Tour w Augustowie

środa, 10 maja 2017 r., 14:29
fot. nadesłane/Janusz Meissner

Klaudia Merchel zdobyła złoto w biegu na nartorolkach podczas zawodów Ski Tour, które odbyły się w Augustowie. Zawodniczka GKS Cartusii Kartuzy była najlepsza w rywalizacji uczniów szkół podstawowych. Wystartowała na dystansie 5,5 km techniką dowolną.

Do Augustowa zjechało około stu pasjonatów narciarstwa biegowego. Krótka zima uniemożliwiła miłośnikom tego sportu na trenowanie. Biegi na nartorolkach są alternatywą dla narciarstwa biegowego, bo można je uprawiać przez cały rok, niezależnie od pory roku.

Wśród uczestników Ski Tour znaleźli się sportowcy z liczących się w kraju klubów narciarskich, takich jak Rawa Siedlce, Hubal Białystok czy Puszcza Supraśl. W rozgrywkach uczestniczyli też reprezentanci z Litwy oraz pięcioosobowa drużyna GKS Cartusii Kartuzy.

- Trenujemy biegi na nartorolkach od trzech lat. Dla naszej sekcji to okazja do tego, żeby trenować dłużej, bo zimy w Polsce są za krótkie - informuje Janusz Meissner, trener sekcji narciarskiej GKS Cartusia Kartuzy.

Zawodnicy z Kartuz zmierzyli się w biegu techniką dowolną na dystansach od 5,5 km do 22 km. W kategorii szkół podstawowych znakomicie spisała się Klaudia Merchel, zajmując pierwsze miejsce. W biegu dla gimnazjalistów na dystansie 11 km, miejsce szóste, wśród dziewcząt zajęła Paulina Myszk, natomiast Damian Merchel przybiegł do mety jako siódmy. Ósme miejsce, wśród chłopców, zajął Bartosz Koszałka. W biegu głównym na dystansie 22 km, miejsce 13. zajął trener Cartusii, Janusz Meissner.

oprac. Weronika Koszałka
info: Janusz Meissner

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.