Maciej Hirsz zwycięzcą Amateur Strongman Arnold Classic Africa 2017

środa, 10 maja 2017 r., 15:28
fot. nadesłane/Grupa Słabek

Maciej Hirsz zdobył pierwsze miejsce na Amateur Strongman Arnold Classic Africa 2017. Dzięki temu wynikowi zawodnik wywalczył sobie bilet do USA na Mistrzostwa Świata Arnold Amateur w 2018 roku i start w przyszłorocznym turnieju PRO w Afryce.

Rozgrywki organizowane są od 2009 roku przez Arnolda Schwarzeneggera. Bierze w nich udział wielu siłaczy z całego świata. W ostatnich zawodach wystąpił Maciej Hirsz z Kartuz.

Podczas zmagań kartuski strongman prezentował wysoką formę i utrzymał ją do ostatniej konkurencji. Dzięki zwycięstwu, sportowiec pojedzie do USA na Mistrzostwa Świata Arnold Amateur 2018, a także będzie reprezentować Polskę w przyszłorocznym turnieju PRO w Afryce.

- Jestem szczęśliwy, że udało mi się osiągnąć to, nad czym tak ciężko pracowałem w ostatnich miesiącach. Zdawałem sobie sprawę, że poziom zawodów będzie wysoki, ale wiedziałem też, że moja forma pozwala mi walczyć o najwyższe miejsca. Wygrać takie zawody to nie tylko spełnienie jednego z marzeń, ale i motywacja do dalszej, ciężkiej pracy - mówi Maciej Hirsz, zwycięzca Amateur Strongman Arnold Classic Africa 2017.

W przygotowaniach do startu, Maciejowi pomagał Mateusz "Sumik" Ostaszewski, który również ma za sobą zwycięstwo w zawodach rangi Arnold Amateur Strongman.

oprac. Weronika Koszałka
info: Janusz Meissner

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.