Zbiórka dla rodziny, która straciła dach nad głową w pożarze w Szarłacie. Każdy może pomóc!

środa, 10 maja 2017 r., 16:54
fot. archiwum/AL

Trzyosobowa rodzina z Szarłaty w wyniku pożaru utraciła niemal cały dobytek i dach nad głową. Dom, w którym mieszkali obecnie nie nadaje się do zamieszkania. Poszkodowani znaleźli schronienie u rodziny, jednak jak najszybciej chcieliby naprawić wyrządzone pożarem straty i wrócić do swojego domu. W związku z tym przodkowski GOPS organizuje zbiórkę. Potrzebna jest pomoc finansowa oraz materiały budowlane. Pomóc może każdy, liczy się każdy gest.

Przypomnijmy, że do pożaru doszło w środowe popołudnie, 3 maja. Ogień zajął garaż i budynek mieszkalny. Żywioł strawił garaż, dach i poddasze domu. Wskutek pożaru oraz zalania, obiekt nie nadaje się do zamieszkania i wymaga remontu.

- Dach będzie trzeba w całości wymienić, pomieszczenia, które ocalały przed ogniem, zostały zalane podczas akcji gaśniczej. Całą kondygnację budynku będzie trzeba wyremontować. Część sprzętów udało się ocalić, jednak większość może się już nie nadawać do użytku. Potrzebna jest każda pomoc, bo dom się obecnie nie nadaje do użytku - informuje Małgorzata Flis, pracownik socjalny z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przodkowie.

Do odbudowy domu niezbędna będzie pomoc w formie rzeczowej: płyty gipsowe-sufitowe, wata do ocieplenia dachu. Rodzina prosi wszystkie osoby chcące pomóc w odbudowie domu o wpłaty na konto nr: 85 1500 1171 1020 5002 6994 0000 z dopiskiem "pomoc dla pogorzelców".

Osoby, które chciałyby pomóc mogą skontaktować się z rodziną za pośrednictwem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przodkowie pod nr tel. 58 5001680. Liczy się każdy gest.

Rodzina Kamińskich za pośrednictwem naszego portalu skierowała podziękowania do strażaków zaangażowanych w akcję gaśniczą oraz wszystkich, którzy w trudnych chwilach okazali im pomoc i wsparcie.

- Chcielibyśmy serdecznie podziękować Strażakom z JRG Kartuzy, OSP Pomieczyno, OSP Przodkowo za ogromne zaangażowanie, profesjonalizm i za pomoc w przeniesieniu "ratowanego" dobytku, co wykracza poza obowiązki służbowe straży pożarnej. Również chcielibyśmy podziękować Sąsiadom oraz okolicznym mieszkańcom, którzy również brali udział w akcji gaśniczej i pomogli w ewakuacji. Jesteśmy Państwu ogromnie wdzięczni za bezinteresowną pomoc i zaangażowanie - podkreśla rodzina Kamińskich.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.