Somonino. Test umiejętności wędkarskich - młodzież zgłębiała tajniki nowej pasji

czwartek, 11 maja 2017 r., 10:39
fot. nadesłane

W miniony weekend uczniowie z Zespołu Szkół w Somoninie, uczestnicy gminnego projektu pt. "Wędkarstwo - pasją młodzieży" brali udział w XXIII Okręgowej Olimpiadzie Młodzieży w sportach wędkarskich w Świbnie organizowanej przez Polski Związek Wędkarski Okręg w Gdańsku. W ramach olimpiady uczniowie uczestniczyli w różnych konkurencjach związanych z wędkarstwem.

Pierwszego dnia odbyły się zawody na Kanale Śledziowym w Świbnie. Wszyscy uczestnicy brali udział w wędkowaniu. W tym czasie instruktorzy sprawowali opiekę nad młodymi wędkarzami. Uczestnicy podczas czterogodzinnej zaciętej rywalizacji łowili ryby o określonych wymiarach i nie objętych okresem ochronnym.

W tym samym dniu odbył się również konkurs z wiedzy ekologiczno-wędkarskiej obejmujący tematy ochrony środowiska naturalnego, ptaków, ssaków, rozpoznawanie ryb, statutu i regulaminu połowu ryb oraz tradycji Polskiego Związku Wędkarskiego. Następnie zawodnicy przystąpili do testu sprawnościowego - rzut kulą zanętową (piłeczka do tenisa ziemnego) do tarczy Arenberga w pozycji siedzącej. Następnego dnia, wczesnym rankiem młodzi wędkarze udali się na boisko szkolne w Wiślince, gdzie czekały na nich kolejne konkurencje: trójbój rzutowy - rzuty ciężarkiem do tarczy Arenberga i konkurencja spinning cel 7,5g oraz konkurencja odległość 7,5g. Na zakończenie zawodów podsumowano pięciobój wędkarski.

W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Błażej Arendt. Trzecie miejsce w klasyfikacji grupowej wywalczyli z kolei: Błażej Arendt, Wiktor Arendt, Mateusz Synakowski, Bartosz Synakowski, Roman Szadach oraz Damian Szadach. Zwycięzcy zostali uhonorowani pucharem drużynowym oraz nagrodami przez prezesa Polskiego Związku Wędkarskiego - Stanisława Lisaka.

Uczniowie przygotowywali się do olimpiady w czasie zajęć teoretycznych i praktycznych prowadzonych przez instruktora wędkarstwa pana Andrzeja Igielskiego oraz nauczycieli Hannę Wrońską i Hannę Wiczling. Szkolna szkółka wędkarska współpracuje z kołem PZW nr 18 z Somonina. Opiekunowie również zostali odznaczeni statuetkami za szczególne zasługi w działalności na rzecz ochrony pomorskiej przyrody oraz popularyzację wędkarstwa wśród dzieci i młodzieży.

nadesłane/Hanna Wrońska

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.