Steżyca. V Mistrzostwa Tenisa Stołowego

czwartek, 11 maja 2017 r., 11:32
fot. nadesłane/Honorata Kuziemkowska

W Stężycy odbyła się piąta edycja Mistrzostw Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Stężyca. Impreza przyciągnęła rzeszę uczestników nie tylko z Pomorza, ale także z Niemiec. Sportowcy zmierzyli się w pięciu kategoriach.

W turnieju wzięło udział 43 zawodników. Uczestnicy startowali w pięciu kategoriach. Pierwsze miejsce wśród mężczyzn do lat 35 zdobył Michał Briegier z Chojnic. W grupie od 35 do 50 lat, zwycięzcą okazał się Jacek Siluta z Bytowa, natomiast w kategorii 50+, puchar trafił do Marka Rybaczka z Lęborka. Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Płotka z Luzina, a w grze deblowej pierwszą lokatę zajęli Jacek Siluta oraz Michał Briegier.

Głównym celem turnieju była popularyzacja tenisa stołowego, propagowanie zdrowego stylu życia poprzez uprawianie sportu oraz promocja gminy Stężyca.

Poziom gry zawodników był bardzo wysoki. Emocje udzielały się nawet najbardziej doświadczonym graczom. Rozgrywki odbyły się w przyjaznej atmosferze, z zachowaniem zasad zdrowej rywalizacji i ducha fair play.

Wyniki V Mistrzostw Tenisa Stołowego:
w kategorii mężczyzn do 35 lat
1. Michał Briegier (Chojnice)
2. Szymon Kwidziński (Niemcy)
3. Sebastian Matusiak (Lębork)

W kategorii mężczyzn 35-50 lat
1. Jacek Siluta (Bytów)
2. Zbigniew Kuziemkowski (Łączyno)
3. Zbigniew Stenka (Skarszewy)

W kategorii mężczyzn 50+
1. Marek Rybaczek (Lębork)
2. Rajmund Teca (Żukowo)
3. Zbigniew Małoszycki (Lębork)

W kategorii kobiet
1. Katarzyna Płotka (Luzino)
2. Małgorzata Fidala (Lębork)
3. Magdalena Bukowska (Skarszewy)

W kategorii gra deblowa
1. Jacek Siluta/Michał Briegier
2. Marek Rybaczek/Sebastian Matusiak
3. Zbigniew Kuziemkowski/Krystian Kuziemkowski

oprac. Weronika Koszałka
info: Honorata Kuziemkowska

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.