Chmielno. Za nami I Integracyjny Turniej Warcabów

czwartek, 11 maja 2017 r., 11:33
fot. nadesłane

28 kwietnia w Chmielnie odbył się I Integracyjny Turniej Warcabów 100-polowych Osób Niepełnosprawnych, którego organizatorem było Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "Żagiel" oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Chmielnie.

W turnieju rywalizowało 8 drużyn, które reprezentowały warsztaty terapii zajęciowej z Chmielna, Bytowa, Brus, Lęborka, Somonina, Stężycy oraz Słupska. Wśród zaproszonych ośrodków znalazł się także ŚDS z Chmielna.

Do rywalizacji przystąpiło 32 zawodników, z których został wyłoniony najlepszy zawodnik turnieju. Został nim Daniel Plotke z WTZ Chmielno, reprezentujący ŚDS Chmielno. Drugie miejsce zajął Dawid Molski z WTZ Brusy. Natomiast na trzecim miejscu sklasyfikowano Kazimierza Lejk z WTZ Chmielno.

W rywalizacji zespołów zwyciężył WTZ Brusy, który reprezentowali Molski Dawid, Frymark Wiesław, Szultka Wiesław i Wałdoch Jarosław. Drugie miejsce zajęli gospodarze turnieju WTZ Chmielno, natomiast na trzecim miejscu sklasyfikowano ŚDS Chmielno.

Turniej sędziował Andrzej Waszkiewicz z Polskiego Związku Warcabów, który był bardzo zadowolony z poziomu gry jaki reprezentowali uczestnicy turnieju.

Katarzyna Weiner Prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "Żagiel", była bardzo zadowolona, że udało się zorganizować turniej sportowy dla osób niepełnosprawnych, dzięki środkom przyznanym przez Starostwo Powiatowe w Kartuzach. Natomiast Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Chmielnie, Brygida Milczewska, stwierdziła, że dzięki takim spotkaniom udaje się integrować środowisko osób niepełnosprawnych oraz daje się możliwość realizować pasje osób niepełnosprawnych.

Nadesłane/WTZ Chmielno

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.