Zawodniczka Raduni Stężyca w Akademii Piłkarskiej Grupy Lotos

piątek, 12 maja 2017 r., 09:03
fot. nadesłane/Ireneusz Stencel

Krystyna Lewna wzięła udział w ligowym meczu seniorek w drużynie Akademii Piłkarskiej Grupy Lotos. To debiut młodej zawodniczki, która na co dzień trenuje w Raduni Stężyca. Ekipa rywalizowała z załogą Mustanga Wielgie.

Krystyna Lewna trenuje piłkę nożną od trzech lat. Na początku swojej sportowej drogi, ćwiczyła ze swoimi rówieśnikami w zespole chłopców rocznika 2001. Po półtorarocznym szlifowaniu formy, Krystyna znalazła się w drużynie Raduni Stężyca. Jej dobre występy w meczach ligi chłopców, zostały zauważone przez trenera zespołu seniorek Akademii Piłkarskiej Grupy Lotos. Dzięki temu sportsmenka została powołana na mecz seniorek grupy APLG z Mustangiem Wielgie. Lewna pojawiła się na boisku w 73. minucie rozgrywki, zmieniając Patrycję Czarnul.

- Krysia rozpoczęła treningi w Raduni Stężyca we wrześniu 2014 roku. Ambicja, która była widoczna od początku, spowodowały, że bardzo szybko zaczęła robić ogromne postępy. Trudno jej było od razu dostać się do składu na mecze ligowe, ale ciągły progres i zaangażowanie, spowodowały, że wskoczyła do meczowej osiemnastki. Tam dała się poznać jako solidny prawy obrońca - miała jeszcze problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych, ale w defensywie często była bezbłędna, co powodowało zdziwienie i frustrację przeciwników - podkreśla Wojciech Stanisławski, trener Raduni Stężyca.

Zespół Akademii Piłkarskiej LG wygrał spotkanie 3:1 i umocnił się na pozycji lidera II Ligi Kobiet grupy kujawsko-pomorskiej.

oprac. Weronika Koszałka
info: Ireneusz Stencel

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.