Uczniowie I LO w Kartuzach kolejny raz pojadą do Brukseli

piątek, 12 maja 2017 r., 12:03
fot. nadesłane/Edyta Januszewska

Oliwia Pakura, Dawid Krefta i Karol Treder zostali finalistami 3. Internetowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej. W nagrodę uczestniczyć będą w bezpłatnym wyjeździe studyjnym do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Trzeci Internetowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej skierowany był do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów z województwa pomorskiego. Konkurs składał się z quizu oraz pięciu zadań. Do konkursu zgłosiło się 300 osób, z których wyłoniono szczęśliwą piętnastkę. Wśród finalistów znaleźli się też uczniowie I LO w Kartuzach.

Oliwia Pakura, Dawid Krefta i Karol Treder pod koniec czerwca pojadą do Brukseli. Dawid Krefta po raz trzeci został laureatem konkursu, a Karol Treder zajął trzecie miejsce w województwie.

Celem konkursu była popularyzacja idei integracji europejskiej i poszerzenie wiedzy na temat UE.

oprac. Weronika Koszałka
info: Edyta Januszewska

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.