Jak powinna wyglądać dobra ulotka?

poniedziałek, 15 maja 2017 r., 12:04
fot. nadesłane

Mogłoby się wydawać, że w erze zaawansowanych technologii standardowe rozwiązania marketingowe nie mają już żadnych zastosowań. Fakt, można z nich korzystać doraźnie, ale budowanie na nich swojej strategii marketingowej to prosta droga do porażki. Takie założenie jest jednak bardzo błędne. Całe mnóstwo narzędzi reklamowych które wydają się nam dziś zbyt "proste" może przynieść doskonałe efekty, jeśli wykorzystamy je w odpowiedni sposób.

Bardzo dobrym przykładem są tutaj ulotki. Powszechnie kojarzą się one z dość nachalną i niezbyt przyjemną reklamą. W rzeczywistości mogą one być doskonałym narzędziem do komunikacji z klientami. Trzeba jednak zadbać, aby były zaprojektowane w odpowiedni sposób.

Po pierwsze: dobry projekt i jakość

Ulotka ma przede wszystkim przyciągać uwagę klientów. Z tego powodu warto zainwestować w jak najlepszy projekt graficzny. Jeśli będzie on zwyczajnie słaby, to prędzej staniemy się pośmiewiskiem, niż zdobędziemy jakąkolwiek popularność. Na szczęście profesjonalna drukarnia zaoferuje nam w tej kwestii pomoc. Ważna jest także jakość papieru. Nasze ulotki powinny być wytrzymałe i wydrukowane na dobrym papierze, bowiem wystawia to bardzo istotne świadectwo na temat naszego profesjonalizmu.

Po drugie: jakość, nie ilość

W reklamowaniu się ulotkami faktycznie często pojawia się błąd. Wielu przedsiębiorców zamawia ogromne ilości takich ulotek, które następnie rozrzuca w każdym możliwym miejscu. Takie działania mogą jedynie zrazić do nas klientów. O wiele lepiej zainwestować te same pieniądze w mniejszą ilość ulotek, ale za to wykonanych w naprawdę profesjonalny sposób. Wcale nie musimy rozdawać ich tak masowo - w zupełności wystarczy bardziej subtelne wręczanie ich klientom przy odpowiednich okazjach.

Po trzecie: właściwa treść

Skupienie się jedynie na projekcie graficznym ulotki i zaniedbanie jej treści jest kolejnym błędem. Oczywiście, miło kiedy ulotka wygląda atrakcyjnie i przyciąga dzięki temu uwagę. Musi ona jednak być także realnym źródłem wiedzy na temat naszej oferty. Trzeba zamieścić w niej jak najwięcej informacji o naszych produktach i usługach, tak, aby klient dowiedział się z niej dlaczego warto z nami współpracować.

Po czwarte: wiarygodność

Klient otrzymujący ulotkę musi wiedzieć, że została ona przygotowana przez rzetelną firmę. Z tego powodu powinny się w niej znaleźć wszystkie nasze dane kontaktowe oraz jak najwięcej informacji potwierdzających prawdziwość naszej firmy.

Po piąte: kupony rabatowe

Nic tak nie zachęca klienta do skorzystania z oferty, jak różnego rodzaju promocje i zniżki. Warto wzbogacić swoje ulotki o kupony, uprawniające do kupowania u nas po niższych cenach. Dzięki temu klienci jeszcze chętniej będą brali od nas takie ulotki i zapoznawali się z naszą ofertą.

Ulotki jak i inne materiały reklamowe można zamówić w drukarni internetowej:

ul. Sprzeczna 9
62-002 Suchy Las

tel. 61 674 03 64
info@drukpolska.pl
http://drukpolska.pl

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.