Kamil Mateja triumfował na FEN 17 Baltic Storm

poniedziałek, 15 maja 2017 r., 13:43
fot. nadesłane/Kartuski Klub Kickboxingu Rebelia

Kamil Mateja wygrał pojedynek na gali Fight Exclusive Night w kickboxingu. Zawodnik PCNP Rebelii skrzyżował rękawice z Alanem Kwiecińskim, dwukrotnym wicemistrzem świata w K1. Dzięki zwycięstwu zapewnił sobie kontrakt na kolejne walki.

Na 17. gali Fight Exclusive Night, która odbyła się w gdyńskiej Ergo Arenie, wystartowało 13. zawodników. Wśród nich znalazł się reprezentant Rebelii Kartuzy - Kamil Mateja. Całość na żywo transmitowała telewizja Polsat Sport. Kamil stoczył bój z Alanem Kwiecińskim, dwukrotnym wicemistrzem świata w K1. Przeciwnik Kaszuba wniósł na wagę 70,2 kg przy wzroście 181 cm. Niższy od Alana Kamil podczas ceremonii ważenia uzyskał 69,4 przy wzroście 170 i dużo krótszym zasięgu ramion. Walka w pierwszej rundzie była wyrównana.

- Pierwsza runda toczyła się w badawczej atmosferze cios za cios kopnięcie za kopnięcie, komentatorzy dosyć powściągliwie podchodzili do sylwetki Kaszuba odnosząc się do warunków fizycznych i zasięgu ramion. Pod koniec rundy komentatorzy dostrzegli jednak potencjał kartuskiej kuźni. W tle słychać doping licznie zgromadzonej Kaszubskiej publiczności -relacjonuje PCNP Rebelia.

- W drugiej rundzie Kamil wchodzi na obroty i powoli przejmuję kontrolę nad walką. Komentatorzy nie szczędzą pochlebnych komentarzy Kamilowi, który dwukrotnie trafia prawym sierpem. Końcówka to pokaz pracy na nogach oraz świetnej balansowej postawy młodego zawodnika. Do trzeciej rundy Kamil rusza bardzo zmotywowany, nie liczą się warunki fizyczne tylko plan taktyczny, który Kamil spełnia rewelacyjne. Kombinacja bokserska zakończona kopnięciem, komentatorzy są zachwyceni - informuje klub, którego trenerem jest Patryk Zaborowski.

Jednogłośną decyzją sędziów reprezentant Rebelii Kartuzy, wygrał zawody. Podczas wręczania nagród, Kamilowi dobrej taktyki gry, osobiście pogratulował Andrzej Janisz, komentator Polsatu Przygotowania do walki Mateja rozpoczął dwa miesiące wcześniej.

- Priorytetem przy niekorzystnych warunkach fizycznych Kamila, była praca na nogach, dynamika ciosu i praca balansem. Mateja wniósł na ring 100 proc. swoich możliwości, a jego odporność na stres pozwoliła mu wygrać z przeciwnikiem. Podpisaliśmy kontrakt na kolejne walki i na pewno zobaczymy jeszcze naszego zawodnika na kanale Polsat Sport - informuje Rebelia Kartuzy.

oprac. Weronika Koszałka
info: Klub Rebelia

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.