Udane starty zapaśników Cartusii w kadrze Polski i na Mistrzostwach LZS

poniedziałek, 15 maja 2017 r., 16:06

Obfity w starty weekend mieli zapaśnicy GKS Cartusia Kartuzy. Aleksander Mielewczyk i Krzysztof Niklas zajęli wysokie miejsca na Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w Bukareszcie. Obaj reprezentanci znaleźli się w pierwszej piątce. Pozostali zapaśnicy z kartuskiego klubu startowali w Mistrzostwach Polski LZS, zdobywając trzy medale.

Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy w Bukareszcie odbywa się od wielu lat. Dla reprezentantów Cartusii Kartuzy start w zawodach był przygotowaniem do Mistrzostw Europy, które odbędą się w czerwcu. Aleksander Mielewczyk i Krzysztof Niklas zmierzyli się w kilku pojedynkach z reprezentantami z innych krajów europejskich. Pierwszy z zawodników zdobył brązowy medal, natomiast drugi - zajął piąte miejsce.

Krzysztof Niklas walczył w kategorii 74 kg wśród juniorów. W rozgrywkach poniósł dwie porażki i dwukrotnie zwyciężył, co dało mu piąte miejsce. Aleksander Mielewczyk startował w kategorii 63 kg wśród kadetów. W pierwszym pojedynku stoczył bój z zawodnikiem z Bułgarii. Niestety tę walkę przegrał. W drugim etapie turnieju zmierzył się z reprezentantem z Chorwacji, a w trzecim - z zawodnikiem z Rumunii. Obie te walki wygrał i tym samym zdobył brązowy medal. Jest to jego drugi turniej międzynarodowy z dorobkiem medalowym.

Pozostali zawodnicy GKS Cartusii startowali w Mistrzostwach Polski LZS. Wicemistrzami Polski zostali Damian Metza w kategorii 74 kg i Rafał Formela w kategorii 120 kg. Brązowy medal zdobył Sebastian Bir - kategoria 74 kg. Ósme miejsce zajęli Nikodem Drewa i Jakub Hildebrandt. Na 11. pozycji uplasował się Michał Durcher. W klasyfikacji drużynowej Cartusia zajęła 2. miejsce.