Międzynarodowy Dzień Rodziny w Kartuzach - radosne świętowanie na wspólnym pikniku

poniedziałek, 15 maja 2017 r., 17:56
fot. MD-Z

15 maja w wielu krajach na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodziny. Od dwóch lat z tej okazji organizowany jest również festyn w Kartuzach. Tegoroczna edycja odbyła się w poniedziałkowe popołudnie w Parku Solidarności.

Międzynarodowy Dzień Rodzin to święto, które 20 września 1993 roku ustanowiło przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Rok 1994 był z kolei Międzynarodowym Rokiem Rodzin. Obchody wówczas przypadające miały na celu pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat problemów rodziny i zwiększenia zdolności społeczeństw do przezwyciężania ich poprzez realizowanie kompleksowej prorodzinnej polityki społecznej.

Kartuskie obchody Dnia Rodziny poprzedziło spotkanie na Rynku. Tam wszystkim uczestnikom imprezy rozdano losy, które później brały udział w konkursie. Następnie wszyscy barwnym korowodem przemaszerowali z młodzieżową orkiestrą z Łapalic na czele do Parku Solidarności. Tam wszystkich powitali organizatorzy - Jan Mazur, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz burmistrz Mieczysław Gołuński, który objął wydarzenie patronatem.

- Rodzina jest najpiękniejszą częścią naszego społeczeństwa. Rodziną jesteśmy mocni. Cieszę się, że tyle osób przybyło, a wiele z pewnością dotrze - podkreślał Jan Mazur.

- Niezmiernie miło mi, że spotykamy się w taki dzień - Dzień Rodziny. Myślę, że rodzina to jest siła i wtedy jesteśmy mocni, kiedy jesteśmy razem z rodziną. Tej rodzinnej atmosfery i miłości wam życzę - mówił burmistrz.

Na uczestników pikniku czekało całe mnóstwo atrakcji i poczęstunek - pyszny żurek i słodkości. Była fotobudka, liczne konkursy, gry i zabawy. Chętni mogli zwiedzać też strażackie wozy. Strażacy przywieźli ze sobą wyjątkową niespodziankę - wszyscy uczestnicy zabawy dostali lody. Zabawa trwała do późnego popołudnia.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.