Siatkarki z Wieżycy w finale Mistrzostw Polski Młodziczek

wtorek, 16 maja 2017 r., 11:34
fot. nadesłane/GKS Wieżyca

Siatkarki GKS Wieżyca 2011 Stężyca zajęły drugie miejsce w półfinale Mistrzostw Polski Młodziczek w Aleksandrowie Łódzkim. Tym samym zawodniczki awansowały do finału rozgrywek i znalazły się w grupie ośmiu najlepszych zespołów w kraju.

Drużyna Wieżycy w składzie Paulina Reiter, Agata Piankowska, Klaudia Bronk, Magdalena Majewska, Agata Stanisławska, Julia Kneba, Aleksandra Gostkowska, Daria Szalewska, Nikola Naczk, Julia Manista, Eliza Ropela-Puzdrowska i Anna Laska, uczestniczyła w półfinale Mistrzostw Polski Młodziczek. Dziewczęta stoczyły w turnieju trzy pojedynki. W pierwszej fazie Wieżyca zmierzyła się z gospodarzami turnieju - Czwórką Aleksandrów. Ten pojedynek okazał się zwycięski dla drużyny z Kaszub - 0:2. W drugim etapie ekipa Wieżycy zagrała z drużyną Energetyka Poznań. Niestety zawodniczki przegrały tę walkę - 0:2. W trzecim starciu dziewczęta rozegrały bój z drużyną UMKS Łańcut. Pojedynek ten wygrały - 0:2.

GKS Wieżyca zajęła ostatecznie drugie miejsce, awansując do finału mistrzostw. W dalszym etapie rozgrywek, które odbędą się w Dębicy, oprócz zawodniczek z Kaszub, wystąpią MOS Warszawa, Energetyk Poznań, LTS Legionovia Legionowo, Impel Wrocław, Atena Warszawa, Dwójka Zawiercie i Reda Ciechocino.

Tabela wyników półfinału Mistrzostw Polski Młodziczek:
Czwórka Aleksandrów Ł. - Wieżyca Stężyca (0:2)
UMKS Łańcut - Energetyk Poznań (0:2)
Wieżyca Stężyca - Energetyk Poznań (0:2)
Czwórka Aleksandrów Ł. - UMKS Łańcut (0:2)
UMKS Łańcut - Wieżyca Stężyca (0:2)
Energetyk Poznań - Czwórka Aleksandrów Ł. (1:2)

Wyniki półfinału Mistrzostw Polski Młodziczek:
1. miejsce - KS Energetyk Poznań
2. miejsce - GKS Wieżyca 2011 Stężyca
3. miejsce - UMKS Łańcut
4. miejsce - UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki

oprac. Weronika Koszałka
info: Wieżyca 2011 Stężyca

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.