Jest tymczasowy areszt dla 50-latka podejrzanego o zabójstwo konkubiny

wtorek, 16 maja 2017 r., 12:37
fot. archiwum

Sąd Rejonowy w Kartuzach przychylił się do wniosku tutejszej prokuratury i zastosował wobec podejrzanego o zabójstwo konkubiny tymczasowy areszt. 50-latkowi grozi nawet dożywocie.

Jak informuje Prokurator Rejonowy w Kartuzach, Marek Kopczyński, sąd zastosował wobec 50-letniego mężczyzny podejrzanego o zabójstwo 47-letniej kobiety środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

50-latek został przesłuchany i złożył wyjaśnienia. Motywów, jakimi kierował się mężczyzna, śledczy nie ujawniają. Domniemany sprawca śmierci 47-letniej konkubiny usłyszał zarzut zabójstwa, za co grozi mu nawet dożywocie.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie w jednym z mieszkań w bloku nr 11 na osiedlu XX-lecia w Kartuzach. Podczas kłótni 50-latek miał dźgnąć swoją 47-letnią konkubinę nożem. Wcześniej w lokalu odbywało się spotkanie towarzyskie. Przebywający w mieszkaniu lokator powiadomił służby ratownicze. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon kobiety.

Śledztwo w sprawie prowadzi kartuska prokuratura.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.