Radunia Stężyca na podium w finale Ligi Mistrzów Baltic Football Cup 2017

wtorek, 16 maja 2017 r., 14:49
fot. nadesłane/Radunia Stężyca

Drużyna Radunii Stężyca zajęła drugie miejsce w finale turnieju Ligi Mistrzów Baltic Football Cup, który odbył się w Gdańsku. Ekipa z Kaszub w zmaganiach rywalizowała z klubami z Polski i z zagranicy.

Piłkarze Radunii Stężyca uczestniczyli w Młodzieżowym Turnieju Piłki Nożnej w Gdańsku. Zanim zakwalifikowali się do finału rozgrywek, przeszli przez fazę grupową turnieju. W eliminacjach zawodnicy wygrali wszystkie trzy pojedynki. W pierwszym starciu drużyna zmierzyła się z ekipą Dynamo Lwów - 5:1. Drugi pojedynek załoga ze Stężycy stoczyła z Arką Gdynia, osiągając wynik - 5:1. Trzeci mecz reprezentanci powiatu kartuskiego rozegrali z kadrą Lotosu - 6:2. Dzięki zwycięstwu piłkarze ze Stężycy, uzyskali awans do Ligi Mistrzów.

W Lidze Mistrzów rozegrano mecze o miejsca od 1 do 8. W pierwszej rozgrywce Radunia pokonała drużynę Sempu Warmia - 3:2. Drugi pojedynek stoczyła z Nottingham Forest, wygrywając 2:1. W meczu o złoto piłkarze ze Stężycy, przegrali z Dynamem Lwów - 4:0 i ostatecznie zajęli drugie miejsce. Kacper Mach ze stężyckiej drużyny został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

- Wysoki poziom indywidualnych umiejętności technicznych poszczególnych zawodników oraz zaawansowanie taktyczne całych drużyn dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń trenerom oraz licznie zgromadzonym kibicom - informuje Ireneusz Stencel, trener Raduni Stężyca.

Piłkarze Raduni Stężyca, uczestniczący w rozgrywkach: Kacper Mach, Wiktor Etmański, Aleks Hinz, Tomasz Birr, Szymon Recław, Jakub Richert, Aleksander Recław, Adam Stencel, Konrad Dułak, Oliwier Diks, Olgierd Dułak, Lucjan Wunsz, Igor Kukliński i Kacper Jereczek.

Wyniki Baltic Football Cup 2017:
Miejsce 1. - Dynamo Lwów
Miejsce 2. - Radunia Stężyca
Miejsce 3. - Baltica Kaliningrad
Miejsce 4. - Semp Warszawa
Miejsce 5. - Nottingham Forest
Miejsce 6. - Widok Skierniewice
Miejsce 7. - Wigry Suwałki 
Miejsce 8. - Dynamo Kijów
Miejsce 9. - Olimpia Grudziądz
Miejsce 10. - AS Pomorze 
Miejsce 11. - Arka Gdynia
Miejsce 12. - Jaguar Północ
Miejsce 13. - GKS Kowale
Miejsce 14. - Gedania Gdańsk
Miejsce 15. - Reprezentacja Lotosu
Miejsce 16. - Jaguar Południe

Najlepszy Bramkarz - Kacper Mach (Radunia Stężyca)
Najlepszy Zawodnik - Justin Afeshi (Nottingham Forest)
Król Strzelców - kapitan drużyny Dynamo Lwów (15 bramek)

oprac. Weronika Koszałka
info: Radunia Stężyca

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.