Miał prawie 1,3 promila, jechał motorowerem

środa, 17 maja 2017 r., 10:34
fot. archiwum

We wtorkowy wieczór policjanci zatrzymali kolejnego amatora jazdy na podwójnym gazie. Młody mężczyzna jechał motorowerem mając w organizmie około 1,3 promila.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zatrzymali we wtorek około godz. 21.30 w Dzierżążnie 23-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który jechał motorowerem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie prawie 1,3 promila.

Policjanci przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne - kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.